Keşan

Keşan’ın merhum belediye başkanlarından Alaattin Önen ölümünün 19. yıldönümünde anıldı

Keşan?ın geçmiş dönem Belediye Başkanlarından merhum Alaattin Önen, ölümünün 19. yıldönümünde 01 Mart 2021 Pazartesi günü, mezarı başında anıldı.

Saat 12.00 sıralarında Asri Mezarlık?ta başlayan anma törenine Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Meclis Üyesi Feridun Tümer, merhum Alaattin Önen?in ailesi, yakınları ve sevenleri katıldı.

Anma töreninde konuşan Mustafa Helvacıoğlu, “Merhum belediye başkanlarımızdan Alaattin Önen’i ölüm yıldönümünde sevdikleri ile mezarı başında anmak üzere toplandık. Keşan’ımıza yapmış olduğu hizmetlerden dolayı Keşan Belediyesi ve Keşan halkı adına minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz. Ahirete intikal etmiş, geçmiş dönem belediye başkanlarımızın anılması geleneği başlatılmış, biz de sürdürüyoruz. 1984-1989 yılları arasında Keşan’ımıza hizmet etmiş merhum Belediye Başkanımız Önen’i vefatının 19. yılında saygı ve rahmetle anıyoruz. Merhum Belediye Başkanımız Alaattin Önen’e Allah gani gani rahmet eylesin, mekanı cennet olsun. Geride kalan ailesine de esenlikler, sıhhatler ve uzun ömürler versin. Hepimize de diğer dünyaya göçtüğümüzde arkamızdan iyi şeylerle anılmayı nasip etsin. Ben böyle bir günde Önen ailesine bir kez daha taziyelerimi sunuyor, kendilerine Allah’tan sabır diliyorum. Keşan’a büyük hizmetleri geçmiş büyüğümüzdü. Allah nur içinde yatırsın, cümlemize de böyle sevenleri, dostları tarafından anılmayı nasip etsin.” dedi.

Mustafa Helvacıoğlu‘nun ardından Alaattin Önen‘in sevenleri söz aldı.

Anma töreninde konuşan Merhum Belediye Başkanı Alaattin Önen‘in eşi Melahat Önen, şunları söyledi: “Eşimle gurur duyuyorum. Keşan’ımıza faydalı hizmetleri dokundu diye düşünüyorum. Ayrıca bu anma törenlerini düzenlenmesinde emeği geçen Keşan Belediye Başkanımız Mustafa Helvacıoğlu başta olmak üzere herkese teşekkür ederiz. Keşan’a hizmetleri dokunan geçmiş dönem belediye başkanlarının anılması çok güzel.”

Melahat Önen‘in ardından konuşan Feridun Tümer ise merhum Alaattin Önen‘in dürüstlüğüne ve çalışkanlığına kayıt düşerek, yaptığı hizmetlere dikkat çekti.

Konuşmaların ardından Keşan İlçe Müftülüğü Şube Müdürü Remzi Eralp tarafından dua okundu.

Tören; yapılan duanın ardından Alaattin Önen‘in mezarına çiçekler bırakılmasıyla sonra erdi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu