Asayiş

Keşan’da şok denetimler devam ediyor

Keşan’da İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, şehir içinde bir dizi şok denetimler gerçekleştirdi. Kontrollerin yapıldığı noktalardan geçenleri denetleyen ekipler tarafından aranması olan şahıslar, silah ve uyuşturucu madde yakalanırken, 198 kişiye toplamda 560 bin 700 TL idari para cezası kesildi.

Keşan Emniyet Müdürlüğü ekipleri, ilçede genel asayiş ve güvenliğin sağlanmasına yönelik ilçe genelindeki haftalık şok denetimlerine hız kesmeksizin devam ediyor. Çok sayıda oluşturulan kontrol noktalarında görev alan ekipler bölgeden geçen araç ve yayalara yönelik denetimler gerçekleştirirken, aynı zamanda mahalle içlerine de giren ekipler GBT sorgusu da yapıyor.


Devam eden denetimlerin yeni ayağı 22 Şubat ve 1 Mart tarihleri arasında yapıldı. Asayiş uygulamasında bulunan ekipler tarafından, çeşitli suçlardan aranan 18 kişi yakalanarak, gözaltına alındı. Öte yandan 1 adet yivsiz yarı otomatik tüfek, 6 adet kartuş, 19,22 gram sentetik kannabinoid, 6 adet ecstasy, 8,72 gram eroin de ele geçirildi.

Denetimlerde; sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal eden 170 kişiye 535 bin 500 TL, maske kurallarını ihlal eden 28 kişiye ise, 25 bin 200 TL olmak üzere toplam 198 kişiye 560 bin 700 TL idari para cezası kesildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu