Genel

Keşan’ın 100. yılında düzenlenecek 100 etkinlik ortak akıl ile planlanıyor

Keşan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılında yapılması planlanan 100 etkinlikle ilgili “100. Yılında Keşan” konulu toplantı gerçekleştirildi.

Keşan Belediyesi Selim Sesler Tiyatro ve Konferans Salonu’nda başlayan toplantıya; Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, belediye başkan yardımcıları, kurum amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, spor kulüpleri ile muhtarlar katıldı.

Toplantıda ilk olarak söz alan Yılmaz, Keşan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılını en iyi şekilde kutlayacaklarını kaydetti.

Daha sonra söz alan Helvacıoğlu, Keşan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılını 100 etkinlikle bir bütün olarak kutlayacaklarını ifade ederek, “Toplantımızın temel amacı bu çalışmamızın içerisine örnekler sunmak. Hep birlikte Keşan için birliği adına 100 etkinliğimizi hayata geçireceğiz. Kurumlarımız kendileri ya da işbirliğinde bir takım etkinlikleri hayata geçirebilirler. Ekinliklerde ilgili kurum ve kuruluşların Keşan Belediyesi olarak yanında olacağız. Mahalle turnuvalarından tutunda da toplu sünnet şölenlerine kadar, sportif etkinliklerden festivallere kadar birçok etkinliğin çalışmasını hep birlikte yapacağız. Kaymakamlığımızın önderliğinde, belediyemizin sekreteryalığında, kurumlarımızın sorumluluğunda etkinliklerimizi düzenleyeceğiz. Tüm kurum ve kuruluşlarının bu konu hakkındaki düşüncelerini ve projelerini dinleyerek, takvim altına alarak uygulama projesine dönüştüreceğiz. Her düşünce bizim için önemli. Keşan içerisinde her insana dokunan, şehri anlatan etkinlikler olacak. Resim yarışmalarından, alışveriş etkinliklerine, sergilerden yaz şenliklerine kadar her türlü düşünceye varız. Keşan’daki herkesin mutlu olacağı bu 100 etkinlik ile önümüzdeki sene için de tecrübe ediniriz. Önümüzdeki sene de Cumhuriyetimizin 100. yılı. Bunun için de daha etkili işler yapmak için tecrübe sahibi olacağız.” Şeklinde konuştu.

Mustafa Helvacıoğlu’nun konuşmasının ardından katılımcılarının yapılabilecek etkinlikler ile ilgili fikirlerini sunmasının ardından toplantı sona erdi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu