BölgeKeşanYaşam

Keşan’da sabah saatlerinde başlayan kar yağışı etkili oluyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün uyarılarının ardından Trakya’da, özellikle Edirne’nin güneyinde etkili olan kuvvetli rüzgar ve yağmurun yerini kar yağışı aldı.

Keşan’da da bu gece sabaha karşı başlayan kar yağışı hafif, zaman zaman orta kuvvette esen poyraz ile birlikte devam ediyor.

Keşan Belediyesi’nde “Kriz Masası” oluşturuldu

Keşan Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada ve vatandaşların cep telefonlarına gönderilen kısa mesajlarda, Keşan Belediyesi’nin kar yağışı nedeniyle teyakkuzda olduğu ve “Kriz Masası” oluşturulduğu belirtildi.
Açıklamada ve kısa mesajlarda şu ifadeler yer aldı:

“300 Kişilik ekibimiz ile hazırız, siz de tedbiri elden bırakmayın!
Şehrimizde başlayan kar yağışının yaşatması muhtemel olumsuzluklara karşı biz 300 kişilik ekibimizle günün her saatinde hazırız.
Siz Keşan’ın üzerini örten beyaz örtünün ortaya çıkardığı manzaranın tadını doya doya çıkarın diye daima hizmetinizdeyiz.
Bu güzelliklerin zevkini sürebilmek için sizlerden de tedbiri elden bırakmamanızı, araç kullanırken dikkatli olmanızı diliyoruz.
Acil durumlar ALO 153’ü arayabilirsiniz.”

Kar yağışı Edirne’nin güneyi ile birlikte Tekirdağ ve ilçelerinde aralıklarla devam ediyor.

Hava sıcaklığının zaman zaman sıfırın altında düştüğü Trakya genelinde, kar yağışının gün boyunca sürmesi bekleniyor.

Kar yağışının etkili olduğu yerlerde ekipler kara yollarında aksama olmaması, yolların kapanmaması için çalışma yapıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu