Asayiş

Keşan’da polis ekipleri, sokağa çıkma kısıtlaması boyunca denetim yaptı

Türkiye’de vakaların yükselişe geçmesi üzerine İçişleri Bakanlığı tarafından 81 İl Valiliğine gönderilen genelge doğrultusunda hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması ilan edildi.

21 Kasım Cumartesi saat 20.00 itibariyle yürürlüğe giren kısıtlamalar çerçevesinde vatandaşlar işlerini bitirip, iş yerlerine dönerken; sokaklar da sessizliğe büründü.

Uygulamaya konulan sokağa çıkma kısıtlamasında bazı vatandaşlar ise bundan muaf tutuldu. Bunu denetlemek üzere Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, şehir içinde çok sayıda noktada ve devriye gezen ekipler ile bir dizi çalışma gerçekleştirdi.

Keşan’daki denetimlerde 24 kişinin, mazeretsiz olarak sokağa çıktığı belirlendi. Bu kişilere ekiplerce gerekli cezai işlem uygulanırken, 2 işyerinin de Keşan İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararlarına aykırı faaliyet gösterdiği tespit edildi.


Pazar günü saat 10.00’a kadar sürecek olan sokağa çıkma kısıtlaması boyunca çalışan ekipler, dışarıda bulunmaması gereken kişilere tutanak tuttu, mazeret sebebiyle dışarıya çıkan vatandaşlara ise belge sordu.

Bir sonraki genelgeye kadar uygulanmaya devam edecek hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması bugün de 20.00 itibariyle başlayacak ve 23 Kasım Pazartesi günü sabah saat 05.00’e kadar devam edecek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu