Asayiş

Polisten kaçan araçtan uyuşturucu çıktı

Keşan’da durdurulmak istenen araç polisten kaçtı, kovalamaca sırasında araçtakiler uyuşturucuyu dışarı atarak kurtulmak istedi. Ama olmadı.

Olay Yeni Mescit Mahallesi’nde 21 Kasım Cumartesi günü meydana geldi.
Edinilen bilgiye göre, saat 15.00 sıralarında bölgede devriye gezen Yunus ekipleri, Hasır Sokak üzerinde durumundan şüphelendikleri bir aracı durdurmak istedi.
Polislerin dur ikazına uymayan araç, içindeki 3 kişi ile birlikte kaçmaya başladı. Bunun üzerine mahalle sokaklarında kovalamaca yaşandı. Polislerden kaçan araçtakiler, kovalamaca süresince araç içinden dışarıya küçük şeffaf poşetler attı.
Bir süre sonra polisler, aracı durdurdu ve içindeki dışarı çıkardı.Ö.C.Y., G.Ö. ve A.S. isimli şahısların üstünü ve otomobil içini arayan ekipler her hangi bir suç unsuruna rastlamazken, kovalamaca boyunca dışarı atılan küçük şeffaf poşetleri bularak, 6 adet içi eroin dolu kilitli poşet ele geçirdi.
Daha sonra emniyet müdürlüğüne götürülen şüpheliler, buradaki ifadelerinde, uyuşturucu maddelerinin kendilerine ait olduğunu itiraf ettiler.
Şüphelilerin yapılan GBT sorgusunda Ö.C.Y?nin Malkara İlamat İnfaz Bürosunca aranmasının olduğu tespit edildi ve adli makamlarca Edirne Kapalı Ceza İnfaz Kurumu?na gönderildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu