Genel

Keşan’da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı gerçekleştirildi

Türkiye’nin, Fetullahçı Terör Örgütü’nün 15 Temmuz 2016’daki hain darbe girişiminden büyük bir destanla kurtuluşunun 6. yıl dönümü kapsamında Keşan’da anma programı düzenlendi. Program Hastane Caddesi’nden kortej yürüyüşü ile başladı. Keşan Belediyesi Mehteran Takımı eşliğinde oluşan korteje; Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz, Keşan Belediye Başkan Vekili Nehir Gergin ile AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, belde belediye başkanları, bazı daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Cadde boyunca ilerleyen kortej Cumhuriyet Meydanı’nda son buldu. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz yaptı.

Yılmaz, Türk Milletinin tarihi boyunca hür yaşadığını ve başka milletlerin egemenliği altına asla girmediğini dile getirerek şunları ifade etti: Daima bir devlet çatısı altında bağımsız bir şekilde yaşayan milletimiz; devletinin ismini kâh Göktürk, kâh Selçuklu, kâh Osmanlı, son olarak ve sonsuza kadar, kanımızın son damlasına kadar yaşatacağımız Türkiye Cumhuriyeti koymuştur.

Türkiye Cumhuriyeti çatısı altında hür yaşayan bu millete kimse esaret zinciri vuramaz ve vuramayacaktır. Milli iradenin önünde hiçbir kuvvet duramaz ve duramayacaktır. 15 Temmuz gecesinde ülkemize, milletimize, demokrasimize, Cumhuriyetimize yönelik Fethullahçı Terör Örgütü tarafından hain, kanlı bir darbe girişiminde bulunulmuştur. Aziz milletimiz gövdesini tanklara, toplara ve mermiler siper ederek vatanı, bayrağı uğruna canını seve seve verebileceğinin kararlılığını göstermiştir. Hain darbe girişimizin bozguna uğratmıştır.”

Cemalettin Yılmaz’ın konuşmasının ardından program Kur’an-ı Kerim okunmasıyla sürdü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın halka hitaben yaptığı konuşmanın sinevizyondan izletilmesinin ardından program, 15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü temalı liseler arası kompozisyon yarışmasında derece girenlerin ödüllerinin sunulmasıyla devam etti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu