Genel

Keşan TSO Bursa’da Uluslararası Hayvancılık ve Ekipmanları Fuarına Katıldı

BURTARIM 2021 Bursa 13. Uluslararası Hayvancılık ve Ekipmanları Fuarı Tüyap’ta 5 – 9 Ekim 2021 Tarihleri arasında misafirlerine kapılarını açtı.

Tarım ve hayvancılık sektörünün 2 yıl aradan sonraki en büyük buluşması olarak nitelendirilen fuara Keşan, İpsala ve Enez’den katılım yoğundu. Keşan Ticaret ve Sanayi Odası(Keşan TSO) önderliğinde Oda Üyesi ve üye çalışanlarından oluşan heyet 9 Ekim 2021 Cuma günü  Bursa’da açılan 13. Uluslararası Hayvancılık ve Ekipmanları Fuarına katıldı.

Ulusal ve uluslararası ölçekte çok sayıda firmanın fuarda temsil gücü oluşturması, katılımcıların memnuniyetini artırdı. Yaklaşık 150’nin üzerinde firmayı bir araya getiren fuara katılan Keşan TSO Oda üyeleri memnuniyetlerini dile getirdi. Keşan Kıskapan Köyü üreticilerinden, Keşan TSO Üyesi Osman Dalkıran, pandeminin hafiflediği ama tarım sektörünün önem kazandığı bir dönemde bu fuarın yapılmasının önemine dikkat çekti. Dalkıran, ‘’Pandeminin hafiflediği bir dönemdeyiz. Pandemi bize tarımsal üretimin  önemini bir kere daha gösterdi. Tarımsal üretim bölgesel ekonomimiz açısından da önemli bir paya sahip. Buğdaydan, ayçiçeğine, mısırdan pirinç üretimine kadar bir çok ürün bölgemizde yetişiyor. Bunların arasında pirinç üretimi bölgesel ekonomi üzerinde önemli bir paya sahip. Türkiye’de tüketilen her iki tabak pilavdan biri bölgemizde üretiliyor. İşte bu tarımsal üretime paralel bu fuarın bu dönemde açılması özellikle girdi maliyetlerinin yükseldiği bir dönemde bu fuarın olması akıllı tarım teknikleriyle ve teknolojileriyle üretimin yapılmasının ne kadar önemli olduğunu gösterdi. Fuar programını düzenleyerek buralara gelmemizi sağlayan Keşan TSO yöneticilerine ve bizleri burada ağırlayan oda çalışanlarına çok teşekkür ederim’’ Dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu