Genel

“Keşan Sera Koop” kuruluyor

Keşan Belediyesi Trakya Kalkınma Ajansı’nın hibe destekleriyle İzzetiye Mahallesi’nde kurulan seralarda bir yandan üretim devam eden ederken, bir yandan da kooperatifleşmeyle ilgili adımlar atılıyor.

İzzetiye Mahallesi’nde Trakya Kalkınma Ajansı’nın hibe destekleriyle kurulan seralarda üretilen ürünleri pazarlanması için harekete geçen Keşan Belediyesi, Keşan Sera Koop’un kurulması için çalışmalara start verdi.

“Keşan Belediyesi öncülüğünde Keşan Sera Koop’u kuruyoruz”

Konu hakkında bilgi veren Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, TEKKOOP ve KESKÜP’ün ardından 3. kooperatifi kuracaklarını ifade ederek, “Tarıma ve tarımsal üretime, üretimde çeşitliliğin arttırılmasına büyük önem veriyoruz. Trakya Kalkınma Ajansı’nın destekleriyle kurduğumuz 20 adet serada üreticilerimiz, ürünleri yetiştirmeye devam ederken bir yandan da kooperatifleşme adına önemli adımlar atıyoruz. Keşan Belediyesi öncülüğünde Keşan Sera Koop’un kuracağız. Bildiği üzere daha önce kurduğumuz kooperatiflerimiz TEKKOOP ve KESKÜP ile önemli başarılara imza attık. Desteklediğimiz TEKKOOP’un ürünleri tüm Türkiye’deki Tarım Kredi Kooperatif Marketlerinde satışa sunuldu. Aynı başarıları kuracağımız Keşan Sera Koop’ta da yakalayacağız. Keşan’ımızın tüm alanlarda üretimiyle ülkesine değer katan bir şehir olması için el birliği, gönül birliğiyle çalışıyoruz.” dedi.

“Keşan Sera Koop, birlikten kuvvet doğar gerçeğinin somutlaştırıldığı işlerimizden bir tanesi olacak”

Üretimin önemine dikkat çeken Helvacıoğlu, “Üretirsek varız. İlçemizde yaşayan her bir vatandaşımızın refah içerisinde yaşamasını temel bir hedef olarak görüyoruz. Kuracağımız Keşan Sera Koop, birlikten kuvvet doğar gerçeğinin somutlaştırıldığı işlerimizden bir tanesi olacak. Bu kooperatif ile birlikte ilçemizin sadece klasik belediyecilikle ilgili attığımız adımların ötesinde üreterek, ürettiğini ekonomiye dönüştürerek her alanda ülkemize değer katması hedefliyoruz. Burada da akıl birliği, gönül birliği oluşturmalıyız.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu