Genel

Keşan Madeni Eşya ve Demirciler Odası’nda, Hüseyin Erkan yeniden başkan

Keşan Madeni Eşya ve Demirciler Odası’nın olağan genel kurul toplantısında, Hüseyin Erkan’ın önderliğindeki pembe liste ile Bülent Altın’ın önderliğindeki beyaz liste yarıştı. Hüseyin Erkan’ın önderliğindeki pembe liste 219 oy alarak seçimi kazandı.

Keşan Madeni Eşya ve Demirciler Odası’nın genel kurul toplantısı dün gerçekleştirildi. Keşan Belediyesi Selim Sesler Tiyatro ve Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantıda adaylar söz aldı.

Altın: “Oylar sizden hizmet bizden”

İlk konuşan Bülent Altın söz alarak, şunları söyledi: “1990 yılında oto tamircisi olarak, işyerimi açtım. Odamıza kayıt yaptırdığımdan bugüne kadar 32 yıldır sanayimiz bünyesinde hizmet vermekteyim. Ben ve ekip arkadaşlarım yeni dönemde odamızı sizlerle birlikte yönetmek, yeni bir yönetim anlayışı oluşturmak amacıyla bu göreve talip olduk. Odamız üyelerinin sıkıntılarını bire bir yaşayan esnaf ve sanatkar kardeşleriniz olarak ben ve ekip arkadaşlarım sizlere ziyaretlerde bulunduk. Dertlerinizi ve sorunlarınızı dinledik. Odamızın sıkıntıları konusunda değerli büyüklerimizden bir takım öneriler aldık. Bizlerde ekip olarak, başarmayı amaçladığımız ve hedeflediğimiz konuları sizlerle paylaştık. Sorunlarımızı hep birlikte ve odaklanarak çalıştığımız takdirde çözebileceğimiz hususunda hem fikir olduk. Odamızın yönetimine aday olmamıza en önemli nedeni odamızın sorunlarını çözümleyerek esnafımızın yanında olmak sanatkar arkadaşlarımıza yardımcı olmaktır.” dedi.

Daha sonra Hüseyin Erkan söz aldı.

“Keşan kazanacak”

Esnafla her zaman iç içe olduklarını belirten Erkan, “Tecrübe, bilgi ve bereketimle diğer esnaf odalarıyla iyi geçindim. Esnafın sorunu olan defter tasdiklerini halettik. Bakana sordum, bakanlarla görüştüm. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanıyla hem çay içerek, hem de esnafın sorunlarını birebir anlatan kişiyim. Fakat devlette çarklar biraz ağır döndüğü için bunları hemen yapamıyoruz. Ticaret Bakanı ile 4 sefer görüştüm. Esnafın derdi için ne gerekiyorsa onu söyledim. Meslek liselerinde de öğrenci azlığı var. Aileler göndermiyor. Edirne Valisi Ekrem Canalp’le de yüz yüze görüştüm. Bütün toplantılarda söz aldım. KOSGEB müdürü ile bizzat makamında kime para verildiğini hepsini tek tek kamuoyu ve basınla paylaştım. Birlik başkanımızla da ağabey-kardeş gibiyiz. Her zaman ararım, konuşurum. Ankara’ya gittiğimde esnafın başını hiç eğdirmedim hep dik durdurttum. Belediyeyle de diyaloglarımız oldukça iyi. Her zaman işimizi yaptırtırız. Türkiye genelinde federasyona kayıtlı 276 oda var. 172 bin de esnaf kayıtlı. Bu 172 bin içinde ben oy alan kişiyim. Federasyonda görev yaptım. Federasyonda da her zaman dik durdum. Keşan’ın esnafını söyledim. Coronavirüs pandemisi nedeniyle çok sıkıntılar çektik. Bazı günler çalıştırmadılar. Ama devamlı kaymakamlığımız ile istişarelerde bulunarak, esnafımızdan kimsenin burnunu kanatmadık. Benim esnafımı kapatamazsınız diye hep karşı geldim. Bu konuda çok mücadele ettim. Allah bir daha bu günleri bize aratmasın. Kim kazanırsa kazansın Keşan kazanacak.” dedi.

Konuşmaların ardından seçime geçildi.

Pembe liste kazandı

Seçimlerde, 447 üyenin 354’ü oy kullandı. Seçimlerde Bülent Altın’ın önderliğindeki beyaz liste 129 oy alırken; Hüseyin Erkan’ın önderliğindeki pembe liste 219 oy alarak seçimi kazandı. Seçimlerde, 6 oy geçersiz sayıldı.

Hüseyin Erkan’ın başkanlığındaki listede yer alan isimler şöyle; Yönetim Kurulu: Ali Rıza Duman, İsmail Nar, Hasan Akça, Tahir Gökhan, Necmi Deniz, İsmail Esim.

Denetim Kurulu: İzzet Yılmaz, Kemal Öşme, Bekir Göl.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu