Gündem

Keşan Lokantacı Kahveci ve Otelciler Odası’ndan “kırmızı” tepkisi: “Koronavirüs tedbirlerinde sınıfta kaldık!”

Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulu?nun tavsiyeleri göz önünde bulundurularak hazırlanan yeni koronavirüs risk haritasına göre “çok yüksek riskli iller” arasında yer alan Edirne, “Kontrollü Normalleşme”nin kısmen dışında kaldı.
Keşan Lokantacı Kahveci ve Otelciler Esnaf Odası Başkanı Hüseyin Çakmak‘ın bugün yaptığı açıklamada; Edirne ve Keşan’ın, yeni haritaya göre kırmızı ile ifade bulan koronavirüs risk durumunun, iş yerlerini açmayı büyük bir heyecanla bekleyen esnafta hüsrana yol açtığı kaydedilirken, Edirne ve Keşan’ın tedbirlere uymakta sınıfta kaldığı vurgulandı.

Hüseyin Çakmak‘ın konuya dair değerlendirmesinde şu ifadelere yer verildi:

“Koronavirüs tedbirlerinde sınıfta kaldık”

“Bir yıldan beri kapalı olan esnaflarımıza çok yazık oldu.
Cumhurbaşkanlığı kabine toplantısından sonra, 1 Mart 2021 tarihinde alınan koronavirüs kararlarını Cumhurbaşkanımız açıklamıştır.
Tüm Ülkemizde olduğu gibi Keşan ve Edirne esnafları olarak, bizlerde heyecanla işyerlerimizin açılacağı müjdeli haberi bekledik.
81 İlimiz için, Edirne – Keşan “Kırmızı” gurupta olup koronavirüs tedbirlerinde sınıfta kaldık.

Ne yazık ki; Edirne, Keşan esnafları ve halkı olarak her zaman kendimizle övündüğümüze layık olamadık. Korona tedbirlerinde Türkiye’mizde esnaflar ve halk olarak sınıfta kaldık.
Bir yıldan beri koronavirüs yasakları yüzünden kapalı olan esnaflarımıza çok yazık oldu. Hepimiz ayıp ettik, bize yakışmadı. Çay ocaklarımız kesinlikle karton bardakla servis yapacaktır. İş yerlerinin içinde ve önünde kesinlikle hiç kimsenin bulunmasına müsaade etmeyecekler.

Paket servis yapan esnaflarımız, işyerleri içinde kesinlikle servis vermeyeceklerdir. Kızmak darılmak yok, hizmet verirken kurallara uymayanları uyaralım, şikayet edelim. Kapalı esnaflarımızın haklarına saygılı olalım. Hizmet veren esnaflarımız ve halkımız, korona yasaklarına kesinlikle uymalıdır.
Bir yıldan beri kapalı esnaflarımıza, yazık değil mi? Güvenlik güçlerimiz ve zabıta görevlilerimiz 7/24 korona yasakları takip edip denetlemelidir.

Yolda gezen,mahallede yürüyen, çarşıdaki seyyar esnafımız, ormanda denizde mangal yapan, kim olursa olsun ,yasaklara uymayanlara cezai yaptırımlar uygulanmalıdır.

Değerli esnaflarımız ve halkımız gelin hep birlikte koronavirüs yasaklarına uyalım, uymayanları uyaralım. İş yerleri kapalı esnaflarımıza destek olalım.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu