Haberler

Keşan Lisesi’ne yeni atanan bir öğretmenin rahatsızlığı, tedirginlik yarattı

Korona virüsü salgını nedeniyle eğitimlere uzaktan devam eden öğretmenler, 5 ay aradan sonra dün okul mesaisine başlamışlardı.
Yeni öğretim yılına hazırlık kapsamında mesleki gelişim programıyla okullarında iş başı yapan öğretmenler, 21 Eylül’de açılması planlanan okullar için Keşan’da da bir araya geldiler.

Ancak Keşan Lisesi’nde yaşanan bir olay, başta öğretmenler olmak üzere vatandaşlarda tedirginliğe neden oldu.
Edinilen bilgiye göre, öğretmenler odasında yapılan toplantı sırasında bir öğretmen aniden rahatsızlandı. Keşan’a şehir dışından gelen öğretmenin, terlemeye başladığı ve corona virüs belirtileri göstermeye başlamasının ardından toplantı yarıda kesildiği ve Keşan Devlet Hastanesi’ne kaldırıldığı öne sürüldü.
Burada yapılan akciğerinde yapılan tomografi testinde bulguya rastlandığı iddia edilen meslek hayatına henüz başlamış genç öğretmenin korona virüs testinin yapıldığı ve sonuçlarının beklendiği bilgisine ulaşıldı.

Toplantı için kullanmak üzere daha büyük salonlar varken; daha küçük olan öğretmenler odasında eğitimin yapılması eğitim camiasının tepkisini çekerken, Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde konu ile ilgili olarak toplantı düzenlendiği öğrenildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu