Haberler

Keşan Kent Konseyi’nden FSRU konusunda tüm siyasilere yönelik dayanışma çağrısı..

Keşan Kent Konseyi Başkanı Hasan Karagöz, 1 Temmuz 2020 Çarşamba günü yaptığı basın açıklamasında; Saros Körfezi’ne FSRU Limanı ve Kara Boru Hattı projesinin yapılmaması konusunda 2 yıldır mücadele verdiklerini belirterek, tüm kesimlere dayanışma çağrısında bulundu.

Karagöz, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“Dünya harikası ve çocuklarımızın bizlere emaneti olan SAROS Körfezi FSRU Limanı ve Kara Boru Hattı Projesi’ne karşı mücadelemiz iki yılını doldurdu.
Başlangıçta Keşan Kent Konseyi öncülüğünde bir avuç insan ile başlayan mücadele bugün on binleri ve ülke sınırlarımızı aştı.
CHP Keşan İlçe Başkanlığı’nın çağrısıyla 29 Haziran 2020 Pazartesi günü Çanakkale’den Enez’e kadar Saros’a sınırı bulunan il, ilçe yöneticileri ve seçilmişleriyle Saros FSRU Liman ve Kara Boru Hattı Projesi’ne karşı gösterdikleri tepki ve açıklamalarını Keşan Kent Konseyi ve Saros Gönüllüleri Dayanışması olarak önemsiyor, mücadelemiz açısından anlamlı buluyoruz.
Özellikle CHP Keşan İlçe Başkanı Dr. Recep Pekcan‘ın, deyim yerindeyse
‘Yiğidin hakkını teslim eden’ <Saros FSRU Projesine karşı iki yıldır sürdürülen mücadele Kent Konseyi, Saros Gönüllüleri Dayanışması ve Av. Bülent Kaçar tarafından çok iyi yönetildi. Kendilerine teşekkür ediyor, her türlü desteği vermeye devam edeceğimizi belirtiyoruz.> söylemini önemsiyor, teşekkür ediyoruz.
Kent Konseyi ve Saros Gönüllüleri Dayanışması olarak konuyu siyasallaştırmamaya özen gösterdik, aynı özeni göstermeye devam ediyoruz, edeceğiz.
Mücadelenin her aşamasında hiç bir ayrım yapmadan tüm siyasi oluşum, sivil toplum ve bireylerden destek istedik.
Şimdi de gelinen bu aşamada CHP’nin yapmış olduğu bu destek açıklamasını; başta Cumhur İttifakı olmak üzere tüm siyasi oluşumlardan bekliyor ve dayanışmaya çağırıyoruz.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu