Genel

Keşan Dallık’ta eğlendi!

Keşan’da her yıl Mayıs ayında gerçekleştirilen; ancak pandemi sebebiyle Keşanlılar’ın hasret kaldığı dallık şenlikleri, dün 2 yılık bir aranın ardından Kılıçköy korusunda düzenlendi.

Sabahın erken saatlerinde koruluğa gelen vatandaşlar, gün boyunca mangal yaktı, ip atladı, yerel müzisyenler eşliğinde şarkı söyleyerek oyun oynadı; aynı zamanda annelerinin de anneler gününü kutlayan insanlar, doğa ile iç içe gönüllerinde bir gün yaşadı.
Kaymakam Cemalettin Yılmaz ve Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, da etkinliklere katılarak vatandaşlarla birlikte Hıdırellez ateşi yaktı. Saat 11.00 sıralarında yakılan dev ateşin etrafında toplananlar, çalan müziklere oynayarak eşlik etti.Dallıktaki vatandaşları ziyaret eden Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, annelere de çiçek vererek Anneler Günü’nü kutladı.

Dallıkta eğlenen vatandaşlarla sohbet eden Helvacıoğlu, Trakya’nın en büyük Hıdırellez ateşini yaktıklarını belirterek, şunları kaydetti: “Gönlünüz hep bahar olsun, bütün dilekleriniz kabul olsun. Geleneksel dallık şenliklerimize katılan hemşehrilerimizle Hıdırellez ateşimizi yaktık, baharın müjdelerini ve pandeminin dahi üstesinden gelen birlik, beraberliğimizi kutladık. Baharı en güzel şekliyle karşılayalım, sağlığımız yerinde olsun, bereketimiz bol olsun. Hepimizin birlik ve beraberliği daim olsun ki bizi hiçbir şey yıldıramasın.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu