Haberler

Keşan Belediyesi Ulaşım ve Trafik Komisyonu’ndan “Engelsiz Keşan” açıklaması

Keşan Belediyesi Ulaşım ve Trafik Komisyonu Başkanı Süleyman Gürsel Paçaman, komisyon çalışmaları hakkında bilgi verdi. Keşan’daki durakların engelliler tarafından kullanılması uygun olmadığını dile getiren Paçaman, komisyon çalışmalarına “Engelsiz Keşan” sloganı ile STK’lar ve diğer paydaşlarla müşterek devam edeceklerini belirtti.

Süleyman Gürsel Paçaman, açıklamasında şu ifadeleri kaydetti:
“Keşan Belediye Meclisinin Ekim ayı olağan toplantısında dile getirmiş olduğum engellilerin Keşan’da ulaşımı ve trafiği kullanabilmesi konusunda Ulaşım ve Trafik komisyonu olarak çalışmalara devam ediyoruz.

Ulaşım ve Trafik Komisyonu olarak; 2019 yılında şehir içi yolcu taşıma araçlarının engellilere uygun hale getirilmesi kararını almıştık. Şu an araçların çoğu engellilere uygun rampalı araçlarla değiştirildi ama toplu taşımada indi-bindi için kullanılan duraklarımızın çoğu kaldırımlardaki eksiklerden dolayı engelli vatandaşlarımızın kullanımına uygun değil. Keşan’ımızda bulunan tüm park ve bahçeler “engelsiz park ve bahçe” haline gelsin istiyoruz. Ayrıca Belediye’nin sorumluluğunda bulunan yol, kaldırım, durak ve yapılarında engellilerin kolay erişebileceği hale getirilmesini istiyoruz. Keşan’da yaşayan her vatandaşımızın ulaşım ve trafik konusundaki erişilebilirliği temel haklar arasındadır.

20.10.2020 tarihinde toplanan komisyonumuzun aldığı kararlar ilçemize hayırlı olsun. Mehmet Gemici Cennet parkını ziyaret eden engelli vatandaşlarımızın iki araçlık engelli park yeri oluşturulmasına oy birliği ile karar verildi. Ayrıca Keşan Belediyesi’nin sorumluluğunda bulunan kaldırım, durak, yapı, park ve bahçelerin engelli vatandaşlarımızın kullanımına uygun olarak uluslararası erişilebilirlik standartlarında tasarlanması ve yapılmasına, alınan kararın uygulanması için Fen İşleri Müdürlüğü, İmar İşleri Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü’ne havale edilmesine oy birliği ile karar verilmiştir. Keşan Belediyesi ulaşım ve trafik komisyonu , “Engelsiz Keşan” için mahalle ve mücavir alanlarımızda yapılması gereken tüm çalışmaları Keşan Belediyesi Engelli Komisyonu, STK’lar ve diğer paydaşlarımızla müşterek yürütecektir. Komisyon çalışmalarına destek veren başta meclis üyelerimize ve emeği geçen-geçecek olan personelimize teşekkür ediyorum.              

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu