Genel

Keşan Belediyesi’nin sünnet şöleninde 46 çocuk, delikanlılığa adım attı

Keşan Belediyesi’nin 46 çocuk için düzenlediği Sünnet Şöleni 7 Eylül 2022 Çarşamba günü gerçekleştirildi. Saat 20.00 sıralarında sünnet şöleni nedeniyle Cumhuriyet Meydanı’nda oluşturulan kortej Keşan Belediyesi eğlence bandosu eşliğinde Çok Amaçlı Pazaryeri Kompleksine yürüdü.

Sünnet Şölenine; AK Parti Edirne Milletvekili Dr. Fatma Aksal, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, AK Parti İl Başkanı Belgin İba, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılıç, MHP İlçe Başkanı Adnan İnan, Belediye Başkan Yardımcıları Nuran Uslu ve Tahir Özçınar, kurum abileri, İl Genel ve Belediye Meclisi üyeleri, esnaf odaları temsilcileri, muhtarlar, sünnet çocukları ve aileleri ile vatandaşlar katıldı.

“İyi ki Keşan Belediyemiz ve iyi ki güzel Keşan’ımız var”

Şölende konuşan Helvacıoğlu, Keşan Belediyesi olarak organize ettikleri Toplu Sünnet Şölenine katılanlara teşekkür ederek, “Büyük düğünümüze hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Biricik yavrularımızı, onların kıymetli ailelerini ve bizleri yalnız bırakmayan, şölenimizi onurlandıran herkese gönülden teşekkür ediyor, tüm düğün sahipleri adına şükranlarımı sunuyorum. Keşan Belediyesi olarak doğumdan ölüme kadar Keşanlıların hizmetindeyiz. Keşanlıyı mutlu etmek, hayatlara dokunmak adına gönül belediyeciliğini önemsiyoruz. Biliyoruz ki bir şehirde çocuklar mutluysa ve gülüyorsa eminiz ki şehir de gülüyor demektir. Bu sebeple Keşan’ın çocuklarına tüm imkânlarımızı seferber ediyoruz. Bunu da çocuklarımızın geleceği, memleketimizin geleceği için yapıyoruz. Çocuklarımızın yarınları için çalışmaya devam edeceğiz. Biliyorsunuz, sünnet bizim inancımızda, geleneğimizde çok önemlidir. Kur’an’da ‘Çocuklar, dünya hayatının süsüdür’ buyruluyor. Hz. Peygamber çocukları ‘ciğer pare’ olarak niteliyor. Bugün; Hz. İbrahim’den ve Peygamber efendimizden kalan bir mirası yerine getiriyoruz. Bugün düğünümüz var, bugün şölenimiz var. İyi ki evlatlarımız var. İyi ki sizler varsınız. İyi ki Keşan Belediyemiz ve iyi ki güzel Keşan’ımız var.” dedi.

“41 kere maşallah”

Konuşmasının devamında çocuklara seslenen Mustafa Helvacıoğlu, “Güzel çocuklarımız, siz geleceğimizin teminatı, milletimizin hazinesi oldunuz. Bugün delikanlılığa ilk adımı atıyorsunuz. Bugün ilk düğününüzü yaşıyorsunuz. Size 41 kere maşallah diyoruz. Sizinle olmaktan mutluluk duyuyoruz. Mürüvvetinize şahit olmaktan onur duyuyoruz. Allah bize damatlığınızı da göstersin, hepinize geçmiş olsun. Hepinizi ben ve herkes çok ama çok seviyoruz. Biliyorsunuz; bir erkek evladın hayatındaki en önemli ve ilk dönüm noktası sünnet törenidir. Ailelerimiz; gözbebeğiniz yavrularınızın en güzel anına ortak ettiniz. Bugünü bizimle paylaştığınız için ne kadar teşekkür etsek azdır. Sizin evlatlarına ve bütün evlatlarımıza Allah hayırlı ve uzun ömürler versin. Allah onların acılarını göstermesin. İnşallah nice güzel günleri, askerliği ve düğünlerini beraber görmeyi nasip eylesin.” şeklinde konuştu.

“Çocuklarımız bir ömür boyu bugünü burada yaşadıklarını hatırlayacaklar”

Helvacıoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “Burada bulunan hepimiz büyük bir aileyiz ve siz bu düğünün misafirleri değil, ev sahiplerisiniz. Evlatlarımız hepimizin. Yavrularımız Keşan’ın geleceği. Düğün Keşan’ın düğünü. Çocuklarımız bir ömür boyu bugünü burada yaşadıklarını hatırlayacaklar. Sizleri hatırlayacaklar. İnşallah ikinci düğünlerini de yine hep birlikte görürüz. Sözlerime son verirken, sünnetimize katkı sunan Keşan Devlet Hastanemize, sağlık personeline, emeği geçenlere, belediyemiz çalışanlarına teşekkür ediyorum. Şarkıcı Elmas ve Mert Işıldak orkestrasına da kalpten şükranlarımı sunuyorum. Yavrularımızın; ailelerine, Keşan’ımıza, vatanımıza ve milletimize hayırlı birer evlat olarak yetişmelerini temenni ediyorum. Çocuklarımızın her birinin hayatı pırıl pırıl olsun. Her birinin kaderi güzel olsun. En kötü gününüz böyle olsun. Sünnet törenimiz hayırlı olsun”

“Belediye başkanımız sosyal belediyeciliğin ne olduğunu gösterdi”

Daha sonra söz alan Belgin İba ise, çocukların gözlerindeki heyecana ve mutluluğa tanık olduklarını dile getirerek, “Bu mutluluğu onlara yaşatan ve bu organizasyonda emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz. Evlatlarımız 1 ay önce sünnet oldu. Şimdi eğlenme zamanları. Belediye başkanımız idareciliğin sadece yol yapmaktan, su getirmekten ibaret olmadığını, sosyal belediyeciliğin ne olduğunu gösterdi. Başkanımıza ve ekibine bu güzel organizasyon için çok teşekkür ediyoruz. Belediyeciliğin aslında insana dokunmak olduğunu gösterdiler.” diye söyledi.

“Belediyeler doğumdan ölüme kadar vatandaşın derdiyle dertlenen, sevinciyle sevinen kurumlardır”

Şölende son olarak AK Parti Edirne Milletvekili, Kadın-Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı, MKYK Üyesi Dr. Fatma Aksal söz aldı.

“Hizmet yerelde başlar” diyen AK Parti’nin mensupları olduğunun altını çizen Aksal, “Sayın Cumhurbaşkanımız İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı olduğunda İstanbul’da temel ihtiyaçlar bile karşılanmıyordu. Ama artık bizim için belediyecilik, sadece hizmet belediyeciliği değil. Birileri temel belediyecilik ihtiyaçları olan yol, kaldırım ve altyapıyı yapmazken, hala heykel belediyeciliğindeyken biz hizmet belediyeciliğini tamamladık, artık gönül belediyeciliği yapıyoruz. Belediyeler doğumdan ölüme kadar vatandaşın derdiyle dertlenen, sevinciyle sevinen kurumlardır. Biz Keşan’da AK Parti belediyesiyle vatandaşlarımızın en üzgün olduğu günlerde de en mutlu olduğu günlerde de yanındayız. Tüm çocuklarımıza geçmiş olsun diliyorum. Allah nice cemiyetlerini göstersin. Şölenin düzenlenmesinde başta Keşan Belediyesi olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından çocuklara belediye tarafından alınan hediyeler protokol üyeleri tarafından takdim edildi.

Şölende çocuklar, Şarkıcı Elmas ve Mert Işıldak orkestrasının seslendirdiği şarkılar eşliğinde gönüllerince eğlendi.

Şölen müzik eşliğinde gecenin ilerleyen saatlerine kadar sürdü.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu