Haberler

Keşan Belediyesi’nin kadınlar günü sürprizlerini Helvacıoğlu 8 Mart mesajında duyurdu

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yayımladığı mesajında, 8 Mart’ı her yıl olduğu gibi bu yıl da “sözde değil özde” kutladıklarını belirterek, “Birkaç sürpriz hazırladık. Türkiye’de örnek olacak bir uygulama başlatıyoruz.” dedi.

8 Mart’ta şehir içi ulaşım yüzde 50 indirimli olacak

8 Mart’a özel hazırlanan sürprizleri sıralayan Helvacıoğlu, Keşan Şoförler ve Otomobilciler Odası, S.S. 25 No’lu Keşan Şehiriçi Minibüsçüler Kooperatifi ve Belediye iş birliğinde; 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde sabah 08:00’den akşam 20:00’ye kadar şehir içi minibüslerinin ve taksilerin kadınlara %50 indirim uygulayacağını belirtti.

Şiddet gösteren belediye personelinin iş akdine son verilecek

“Sevgiyi, fedakarlığı, üretkenliği ve duyarlılığı temsil eden siz değerli kadınlarımıza bir sürprizimiz daha var” diyen Helvacıoğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Bugünden itibaren, kadına şiddet gösteren belediye personelinin iş akdine son vererek, Türkiye’de örnek bir uygulama başlatıyoruz. Huzurun ve sağlıklı bir toplumun temel taşı olan değerli kadınlarımız; son olarak kadın personelimizi de unutmadık.
8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde çalışan tüm kadın personelimize bugünü doya doya yaşasınlar, kendilerini daha da özel hissetsinler diye izine gönderiyoruz. Kıymetli kadınlarımız; sizlerin sahip olduğu her hakkın, milletimizin tüm fertleri için büyük bir güven kaynağı olduğunu ifade etmek istiyorum.
Bu duygularla; başta Keşan’ımızın ve ülkemizin olmak üzere tüm dünya kadınlarının 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor, her birinizi saygı, sevgi ve hürmetle selamlıyorum.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu