ÇevreKeşan

Haluk Levent Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na seslendi: “Saros Körfezi’ndeki tahribatı durdurun”

Keşan Kent Konseyi ve Saros Gönülleri Dayanışması organizesinde düzenlenen; il, ilçe siyasi parti temsilcileri, milletvekilleri, bazı belediye başkanları, il genel meclisi üyeleri, dernek, oda ve sendika temsilcileri ile pandemi tedbirleri nedeniyle az sayıda vatandaşın katıldığı basın açıklaması sonrası, Sanatçı Haluk Levent mini bir konser verdi.
Çevreye duyarlılığı ile bilinen ve pek çok defa Saros aşığı olduğunu vurgulayan Haluk Levent, şarkılarını Saros için söylemeye geldiğini belirterek; Sazlıdere FSRU Limanı Projesi’nin hukuksal mücadelesinin devam ettiğini, çevreye önemli zararı olacak bu projeden bir an önce vazgeçilmesi gerektiğini kaydetti.

Levent konser sonrası yaptığı açıklamada;
“Yaklaşık 20 yıl önce buraların yok olmaması için 12 saat 5 dakikalık rekor konserim vardı. Saros aşığı olarak yeniden Saros’un tahrip edilmesi canımı çok sıkıyor, beni çok üzüyor. Çevre Bakanlığı’na seslenmek istiyorum. Saros özel koruma alanı tahrip ediliyor. Çevre Bakanlığı’nın koyduğu kurallar bizzat şirketler tarafından hukuksuz bir şekilde ihlal ediliyor ve yağmalanıyor. En azından hukuğa uyulsun. Bu kadar bilirkişi raporuna rağmen ‘biz yolları da yaparız, limanı da yaparız’ diyorsanız o zaman hukuksuzluk vardır. Ben sadece şarkı söyleyen adam olarak geldim. Şarkılarım Saros’a armağan olsun diye geldim. Sayın Çevre ve Şehircilik Bakanımız lütfen bu konuya el atın. Rica ediyoruz.” şeklinde konuştu.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu