Haberler

Keşan Belediyesi’nin ihaleye çıkardığı “Büfeli Duraklar” için başvurular 2 Kasım’da sona erecek

Keşan Belediyesi, ilçe içinde faaliyet gösterecek Büfe-Durakları ihaleye çıkarıyor. Yap-işlet-devret modeli ile hizmete girecek durakların Keşan’a değer katması planlanıyor.

Konuyla ilgili olarak 27 Ekim 2020 Salı günü Keşan Belediye Başkan Vekili Nehir Gergin, Keşan Belediyesi Başkan Yardımcıları Yakup Balcı ve Nuran Uslu basın açıklamasında bulundu.

“Dezavantajı neredeyse yok denecek kadar az ve artısı çok olan bir uygulamayı hayata geçirmiş oluyoruz”

Keşan Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarından da duyurduğu büfeli durakların ihalesinin 3 Kasım 2020 Salı günü yapılacağını belirten Gergin, “Vatandaşlarımız sosyal medya hesaplarını ziyaret ederse nasıl bir model olması gerektiği, ne şartlarda alınabileceği, hangi noktalarda büfeli durak yapılabileceğini görebilirler. Örnek uygulamamız bir süredir Cumhuriyet Meydanı’nda bulunuyor. Bu büfede belediyenin bazı hizmetleri ile ilgili bilgilendirmeler yapıyorduk. Bu durakların sayısını arttıracağız. Bu proje ile Başkan Yardımcımız Yakup Balcı ve Mali Hizmetler Müdürlüğü ilgileniyor. Keşan için ticari anlamda güzel bir uygulama. Atıl durumda bulunan duraklarımızın bakımı ve güvenliğinin sağlanması anlamında bazı sorunlar yaşanıyordu. İşletecek olan vatandaşlarımız buradan geçimini sağlayacak. Hem istihdam yaratmış olacağız hem de duraklarımız işletmecinin kontrolünde olmuş olacak. Bu gibi çeşitli avantajları olan bir uygulama. Keşan Belediyesi olarak dezavantajı neredeyse yok denecek kadar az ve artısı çok olan bir uygulamayı hayata geçirmiş oluyoruz. Büfeli

duraklar konusunda vatandaşlarımızdan belirlediğimiz noktalar haricinde öneriler gelebilir, önerilere açığız.” dedi.

“İhalenin son başvuru tarihi 2 Kasım”

Daha sonra söz alan Balcı ise belirlenen noktalarda 10 adet büfeli durağı, 10 yıllığına yap işlet devret modeliyle ihale edeceklerini dile getirerek, şunları söyledi: “İhalenin son başvuru tarihi 2 Kasım. 2 Kasım itibariyle ihale katılmak isteyen vatandaşlarımız evraklarını teslim etmiş olmalı. 3 Kasım’da 10 adet büfeli durağın ihalesi gerçekleştirilecek. Amacımız hem durakları kontrol altına almak hem de hizmet sunmak. Söz konusu projemiz ile ilgili bir örneğimizi Cumhuriyet Meydanı’nda İlçe Emniyet Müdürlüğümüzün karşısında sergiliyoruz. Kira sözleşmeleri 10 yıllık yapılacak”

“Kira başlangıçlarını minimal tuttuk”

Yap-işlet-devret modeli hakkında bilgi veren Yakup Balcı, sözlerini şöyle tamamladı: “İhaleyi kazanan taraf ile 10 yıllık sözleşme imzalayacağız. İhaleyi kazanan büfeyi yaptıracak ve 10 yıl boyunca işletecek. Sözleşme süresi sona erdiğinde büfeyi belediyemize devredecek. Devredilmesiyle birlikte yeniden ihaleye çıkarılacak. Kira başlangıçlarını minimal tuttuk. Aylık; bazı noktalarda 500, bazı noktalarda 750, bazı noktalarda 1000 TL. Bu tip durakları önümüzdeki sezon Erikli ve Yayla’da da düşünüyoruz. Eğer talep gelirse bundan sonrada yeni duraklarımızda da bu modeli uygulamayı düşünüyoruz. Keşan halkına hayırlı uğurlu olsun.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu