Haberler

İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir, Kızılay üzerinden hükümeti eleştirdi

İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir, kan bağışına karşı yağ dağıtımı yapılmasına ilişkin, “Ekonominin, Türkiye’nin göstergesi, yağ için kan. Peki biz bu hale nasıl geldik? Kızılay üzerinden yandaşlara aktarılan paralar yüzünden geldik. Biz bu hale, vatandaşın sırtına bindirilen vergiler, hayat
pahalılığı ve kötü ekonomi yönetimi yüzünden geldik” dedi.

Keşan Belediyesi ve Türk Kızılay’ı Edirne Kan Merkezi tarafından başlatılan kan bağışı karşılığında, 5 litre ayçiçeği yağı hediye edilen kampanyaya İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir yazılı bir açıklama yaparak tepki gösterdi. Demir, açıklamasında hem Kızılay’ın kan bağışı konusunda sıkıntı çekmesine hem de vatandaşın yağ için kan bağışında bulunmasına değindi. Demir açıklamasında Dolar’ın 8 lirayı geçtiğini belirterek, durumun içler acısı olduğunu vurguladı.

“EKONOMİNİN GÖSTERGESİ, YAĞ İÇİN KAN”

Kan bağışı için yağ dağıtımının kötü ekonomi ve vatandaşın üstündeki giderler olarak tanımlayan Başkan Demir, “Ülkenin geldiği son durum, artık bu hükümetin bir çaresinin çözümünün kalmadığının göstergesidir. Ekonomide, tarımda, sosyal yaşantıda, hukukta, her şeyde durum daha kötüye gidiyor. O kadar kötüye gidiyor ki 152 yıllık Türk Kızılay’ı kan ihtiyacını karşılamak için belediyeyle anlaşıp yağ dağıtımı yaptırıyor.

Ekonominin, Türkiye’nin göstergesi, yağ için kan. Peki biz bu hale nasıl geldik? Kızılay üzerinden yandaşlara aktarılan paralar yüzünden geldik. Biz bu hale, vatandaşın sırtına bindirilen vergiler, hayat pahalılığı ve kötü ekonomi yönetimi yüzünden geldik. Biz bu hale, “Ben kura bakmıyorum, ilgilenmiyorum” diyebilen bakanlarla geldik. Bugün Dolar 8 lirayı geçti. Ama bunu dile getirsek bize, “Dolar”la mı maaş alıyorsunuz” diyecekler. Çiftçimiz üretemiyor, ürettiğini satamıyor, sattığından kar elde edemiyor. Bulgaristan Leva’sı 5 lira bandında seyrediyor. Bu ortamda bu ekonomiyle vatandaş ne ete ulaşabilir ne de yağa” dedi.

“CEVABI SANDIKTA VERECEĞİNİZDEN EMİNİM”

Vatandaşlara seslenerek, sandıkta tepkilerini göstermelerini isteyen Başkan Demir, “Daha önce de dediğimiz gibi, AK Parti iktidarında Türk Kızılay’ı itibarını kaybetti. Vatandaş da ekonomik sorunlara o kadar çok gömüldü ki, kan bağışını düşünebilecek durumda değil. Artık bir şeylerin sorgulanması, bir şeylerin değişmesi şart. Hemşehrilerime sesleniyorum. Bakınız, bu vatandaşı yağa muhtaç eden kimler? Döviz’le mücadele edeceğiz, yetki verin deyip, Dolar’ın 8 liraya çıkmasına sessiz kalanlar kimler? Türkiye’nin Dünya çapında ünlenmiş kurumlarından kara para aklayanlar kimler? Sizler, Türkiye Cumhuriyeti’nin demokrasi anlayışı yüksek bireyleri olarak, inanıyorum ki bu soruların cevabını ilk genel seçimde vereceksiniz? ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu