CANLI YAYIN

Keşan Belediyesi’nden müzisyenlere destek organizasyonu

Keşan Belediyesi, pandemi sebebiyle sahnelerden uzak kalan müzisyenlere destek olmak amaçlı 140 Keşanlı müzisyen ile program hazırladı.
Yaklaşık 45 dakika boyunca müzik ziyafeti Keşan Belediyesi sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlandı.

Konser programı açılışında konuşan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu şu ifadeleri kullandı. “Sanat Hayattır’ diyerek, 140’ı aşan müzisyen ile karşınızdayız. Sizlere moral vermek istiyorlar. Şehirleri şehir yapan bina, yollar yada köprüler değil; insanlardır. “

“Daha yolun başındayken söz vermiştik; sanat ve sanatçının bizim için en kıymetliler olduğunu da yüksek sesle ifade etmiştik. Bir de demişti ki; ‘Türkiye’nin müzisyenleri Keşan’dan çıkacak’ Çok iyi biliyoruz ki mutlu bir Keşan sanat ve sanatçılarla mümkün olur. Bizim için asıl önemli olan hizmetlerin insana yansıması. Daha mutlu bir Keşan istiyorsak, kalpten kalbe giden görünmez yolları inşa etmemiz gerekiyor.


Bu destek projesinde müzisyenlerimiz moral bulmak ve vermek için bir araya geldiler. Bu kapsamda yılın ilk meclisinde pandemi sebebiyle ekonomik anlamda zarar gören esnaf ve müzisyenlerimiz için kapsamlı bir destek paketi görüşmüştük. Destek vermek için başlatacağımız seferberlik hareketini başlatıyoruz. Türkiye’ye destek olmak için meclisimize sunduk ve kabul etti. Türkiye’de örnek belediyelerdeniz. Varsın yollar olmasın ama esnaf ve vatandaş ile elele olmak zorundayız. Tüm Türkiye’ye mesaj verecek müzisyenlerimiz.
Bugün ‘vurun davullara’ diyerek seferberliğimizi başlatıyoruz. “

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu