Siyaset

AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç Edirne kongresini değerlendirdi

AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, dün Edirne’ne gerçekleştirilen İl Kongresi hakkında değerlendirmede bulundu.
Kongrede Büyük Kongre Delegeliği’ne de seçilen Kılıç, şunları söyledi:

“AK Parti Edirne İl Teşkilatımızın 7. Olağan Kongresi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın video konferans katılımıyla gerçekleştirildi. Edirne İl Başkanlığı görevine seçilen Belgin İBA ve Yönetimi güven tazeledi. Kongremizde bayram havası yaşandı. Mimar Sinan Spor Salonu’nda düzenlenen kongremizde partililerimiz  yoğun ilgi gösterdi ve adeta bayram havası yaşandı.
Kongreye AK Parti geçmiş dönem Genel Başkanı ve son Başbakan, İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, AK Parti Genel Başkan Yardımız ve AK Parti Teşkilat Başkanımız Erkan Kandemir, AK Parti Teşkilat Başkan  Yardımcımız Mustafa Köse, AK Parti Edirne Milletvekilimiz Fatma Aksal, AK Parti Teşkilatlarımız, İlçe Başkanlarımız, Cumhur İttifakı üyeleri, AK Partili İlçe Belediye Başkanlarımız, İl  Genel Meclis Üyelerimiz ve partililerimiz katıldı. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın canlı bağlantıyla katılım sağladığı kongrede AK Parti Edirne İl Başkanımız  Belgin İba ve yönetim kurulu üyeleri tanıtıldı.

AK Parti Edirne 7. Olağan İl Kongremizde canlı bağlantı yolu ile partililere seslenen Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasında Kovid-19 salgınıyla mücadelede en büyük etken olan aşı konusu ile ilgili müjdeli haber verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, <Bir müjdeyi paylaşmak istiyorum> diyerek 14 Ocak’ta başlayan aşılama uygulaması kapsamında aşı yapılan kişi sayısının 1 milyonu geçtiğini ifade etti.
Edirne Mimar Sinan Spor Salonu’nda gerçekleştirilen AK Parti 7’inci Olağan Kongremiz  Kovid-19 salgın tedbirleri kapsamında gerçekleştirildi. Salona girişte ateş ölçümü yapılan kongrede maske ve sosyal mesafe kurallarına uyuma özen gösterildi.”

“İnanmak başarmanın yarısıdır”

Siyasette makam, mevki ve ünvanların gelip geçici olduğunu ifade eden AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç; “Kalıcı olan geride hangi eserlerin, hangi başarıların, hangi fedakârlıkların bırakıldığıdır. İnanmak başarmanın yarısıdır. AK Parti kadroları olarak bizler dava ahlakı ile hareket ederek, tüm hedeflerimize ulaşacağımıza inanıyoruz” dedi.

“AK Parti hizmettir, ülkemizin kalkınmasıdır”

AK Parti’nin hizmet ve ülkenin kalkınması olduğuna değinen Başkan Kılınç; “AK Parti Cumhuriyet’imizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hedeflediği muasır medeniyetler yolunun günümüzdeki takipçisidir. Geçmişten günümüze bugün ve gelecektir. Velhasıl AK Parti Türkiye’dir ve milletimize hizmet yolculuğudur. Üstad Necip Fazıl’ın değimiyle <Zaman bendedir ve mekân bana emanettir!>  Milletimizin gönül rızasını kazanmak için çalışıyoruz. Görevi devraldığımız  günden itibaren çıktığımız hizmet  yolculuğunda milletin gönül rızasını kazanmak adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” dedi.

“Biz birlikte güçlüyüz, birbirimize ihtiyacımız var”

AK Parti ailesi olarak Cumhurbaşkanımız  Recep Tayyip Erdoğan‘ın liderliğinde 18 yıldır nice başarılara birlikte imza attıklarını dile getiren Kılınç; şunları söyledi: “Tüm bunları birbirimize inandığımız ve güvendiğimiz, tam bir dayanışma içinde hareket ettiğimiz için yapabildik. Biz birlikte güçlüyüz. Bizim birbirimize ihtiyacımız var. Devlet- Millet el ele vererek birçok başarıya imza atmaya devam edeceğimize inancımız tamdır.  Şimdi tüm teşkilatlarımızla gece gündüz demeden çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Burada teşkilatlarımıza da çok büyük görev düşüyor. Gayret gösterip mücadele edelim. El ele gönül gönüle bu millete olan borcumuzu birlikte ödeyelim.”

“Başarımızın sırrı samimiyetimizdir”

AK Parti’nin bugüne kadar milletin gönlündeki yerini korumasının, girdiği her seçimden açık ara birinci çıkmasının sırrının “samimiyet” olduğunu vurgulayan Gürcan Kılınç; “Biz milletimize verdiğimiz her sözde samimiyiz. Bunun mücadelesini veriyoruz. Cumhur İttifakı olarak el ele, gönül gönüle gayret göstereceğiz. Milletimize hizmet davasında yeni ufuklara yelken açacağız.
Cumhurbaşkanımızın çizdiği istikamet doğrultusunda inancımız var. Gayretimiz, mücadelemiz ve cesaretimiz var. Bu milletin hizmetinde olan biz teşkilatlar, omuzlarımızdaki sorumluluğun farkındayız. Hep birlikte gücümüzü, enerjimizi ve vaktimizi 2023 yılı hedeflerimize ulaşmak için kullanacağız. kongremiz ile yeni ufuklara yelken açacağız. Milletimize hizmet davasını ileriye taşımak adına yeni yönetimlerle Edirne’mizde, yolumuza daha güçlü bir şekilde devam edeceğiz.”
dedi.

600 delegeden 466’sı oy kullandı 460’ı geçerli sayıldı”

7. Olağan İl Kongresi’nin ülkeye, millete ve Edirnelilere hayırlar getirmesini temenni eden AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç,  güçlenen ve yenilenen yönetim kadrosu ile birlikte başarılı projelere imza atacaklarını söyledi.
Toplam delege sayısı 600 olan kongrede kullanılan 466 oydan 460’ı geçerli sayıldı. Kongrede AK Parti Edirne İl Başkanımız Belgin İba güven tazeleyerek yeniden başkan seçildi.

Edirne İl Yönetiminde Keşan’dan da 3 ismin görev aldığını kaydeden Kılınç, son olarak şöyle konuştu:
“AK Parti Edirne İl Yönetimi ve Belgin İba başkanlığında yapılan ve tek liste ile gidilen seçimler sonucunda Genel Merkezimizin, İl Teşkilatımızın, Milletvekilimizin teveccühü ile AK Parti Büyük Kongre Delegeliğine seçildim. Keşan’dan Mustafa Mercan, Mecit Erol, Hakan Çevikel İl Yönetim Kurulu üyeliğine seçildiler. Görevlerinde başarılar diliyorum. Hayırlara vesile olsun.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu