Haberler

Keşan Belediyesi, emlakçılarla bir araya geldi

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, 27 Nisan 2020 Pazartesi günü gerçekleştirdiği basın açıklamasında da sahiller için “Sertifikasyon Sistemi” çalışmalarının başladığını belirterek şunları söylemişti:

Koronavirüs dönemindeyiz ve artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak”

Yayla, Erikli ve Danişment’te, sertifikasyon dönemine giriyoruz. Kiralık evlerde sertifikasyon dönemine girilecek. Keşan Belediyesi?nin onayladığı evlerde kalınacak. Emlakçılarımız ve jandarmamızla bu konuda işbirliği içinde çalışma yürütüyoruz. Evlerin kriterleri olacak. Her kiracıdan sonra dezenfekte edilmesini sağlayacağız. Eski eşyaların bulunduğu evlerin kiralamasının önüne geçeceğiz. Fahiş fiyatla kiralama yapılmasının önüne geçeceğiz. Mücavir alanlarımızda kiralama denetim geliyor. Kira sözleşmesi yapmadan ev kiralama olmayacak. Çok sayıda kişinin aynı evde kalmasının önüne de geçeceğiz.
Koronavirüs dönemindeyiz ve artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Bu yaz vatandaşlarımız aynı kumda oturmaktan aynı şezlongu bile kullanmaktan haklı olarak imtina edecekler. Kiralık evlerimizin girişine <Bu ev kiralama için belediye tarafından uygun bulunmuştur.> şeklinde bir levha asacağız.
Bu yaz Yayla?da yol planlamamız var. Erikli?de altyapı işi Korona Virüs nedeniyle gecikti. Sezon geldi. Buraya gelen vatandaşlarımızı susuz bırakma gibi bir durumumuz asla olamaz. Mevcut suyla bu yıl idare edeceğiz. Bu yıl sahillerimize gelen sayısının da az olacağını düşünüyoruz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu