Haberler

Keşan ve çevresinin korona virüs haritası

Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen, ‘Hayat Eve Sığar’ uygulamasına güncelleme geldi. Buna göre, kullanıcıların artık sadece yakın çevresindeki değil, diğer tüm illerdeki vaka yoğunluklarını da görebilmesi mümkün hale geldi.

Sağlık Bakanlığı tarafından korona virüs hastaların takip edilmesi, vürüsün yayılmasının önlenmesi amaçlayan ve enfekte hasta yoğunluğunun görülmesini sağlayan ‘Hayat Eve Sığar’ uygulamasına güncelleme geldi.

Son güncelleme ile bir önceki sürüme göre daha iyi sonuçlar veren uygulama, aynı zamanda çevre il ve ilçeler ile ilgili sonuçlara da ulaşmayı sağlıyor.

Keşan

‘Hayat Eve Sığar’ mobil uygulaması Android ve App Store platformlarında yayında
Uygulama, corona virüsü testi pozitif olan kişilerin yoğun olarak bulundukları bölgeleri gösteriyor.
Uygulama, aralıksız olarak her gün kullanıcılara sağlık bilgilerini soruyor. Uygulamayı indiren kullanıcılar, ‘ailem’ bölümüne ekledikleri kişilerden herhangi biri pozitif ya da temaslı ise uyarılıyor.
Aynı zamanda harita üzerinde hastane, eczane, market zincirleri, metro ve duraklar gibi temel ihtiyaç noktalarına ulaşılabiliyor.
Hayat Eve Sığar uygulaması, aynı zamanda Sağlık Bakanlığı’nın E-Nabız başta olmak üzere bir çok servislerine de kısa yoldan ulaşmanızı sağlıyor.
Uygulamadan verim alabilmek için istenen talepleri onaylamanız gerekiyor.

Paşayiğit

Erikli

Mecidiye

Yayla

Beğendik

Edirne

Tekirdağ

Malkara

Uzunköprü

Lüleburgaz

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu