CANLI YAYIN

Keşan Belediye Başkanı Helvacıoğlu: “Keşan böyle bir model ile ilk defa tanışıyor”

Keşan Belediyesi’nin ihaleye çıktığı, “Keşan içme suyu, kanalizasyon ve yağmursuyu hatlarının bakım, onarım ve yenileme işi” sözleşmesi bugün imzalandı.
2020 yılı Aralık ayında 11 milyon 320 bin TL bedel ile ihalesi gerçekleştirilen proje bin iş günü sonunda teslim edilecek.

Keşan Belediyesi tarafından bir süre önce ihalesi gerçekleştirilen altyapı, su ve kanalizasyon çalışması yapım işi için firma ile sözleşme imzalandı.

6 Ocak 2021 Çarşamba günü saat 13:00 sıralarında Keşan Belediye Başkanlık Makamında imza töreni gerçekleştirildi. Programa; Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Su ve Kanalizasyon Müdürü Erhan Başaran ile birlikte firma yetkilileri katıldı.

“Bin gün boyunca 7/24 sürecek”

Sözleşme töreninde konuşan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, şunları söyledi: “Bilindiği üzere; Keşan içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu hatlarının bakım, onarım ve yenileme inşaatı yapım işi ihalesini şeffaf bir şekilde yine huzurlarınızda gerçekleştirmiştik. 2020 yılı Aralık ayında tamamladığımız ihale kapsamında bugün firmamız ile sözleşmemizi imzalayacağız. Keşanımız için önemli bir yatırımı daha
hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Keşan Belediyesi; böyle bir model ile ilk defa tanışıyor. Her geçen gün büyüyen Keşan?da alt yapı, arıza, bakım, onarım, kanalizasyon, yeni ve ilave hatlar yapım işlerinin;
iş makinası ve personeli dahil bir bütün olarak yapılması noktasında işi firmamıza teslim ediyoruz. Bu işleri yaparken; iş makinaları, gerekli olan kepçeler, vidanjörler, paletli makinalar gibi tüm alt yapının tamir,
bakım, onarım ve çoğu malzemeleriyle birlikte bin gün (3 yıl) boyunca 7/24 olacak şekilde firmamızla beraber çalışacağız.”

Var olan işçiler farklı birimlere gönderilecek

“Daha önce 20-22 elemanımızla yaptığımız bu iş, şimdi firmamızca yapılacak ve o işte çalışan elemanlarımız başka birimlerde görevlendirilecek. Böylelikle buradan da tasarruf etmiş olacağız.
Keşan’ın yollarını yaparken altyapı sorunlarını da düşünmek zorundayız. Altyapı bir şehrin olmazsa olmazıdır.
30 km yol ve 50 km?nin üzerinde kaldırım yaparken, bunların altyapılarını da tamamlamak üzere bir çalışma hazırlamıştık. 2021 yılında da Keşanımızın yükselişiyle ilgili çok güzel gelişmeleri halkımızla birlikte yaşayacağız.
Gelecek nesilleri düşünerek, onlara güzel ve yaşanabilir bir şehir bırakma adına, ömrümüzü, enerjimizi ve terimizi Keşanımız ve geleceğimiz için harcıyoruz. Ben bu anlamda; yapılan bu çalışmaların, gösterilen gayret ve emeklerin heyecanını bizlerle birlikte paylaşan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Yapmış olduğumuz
bu önemli yatırımların vatandaşlarımıza ve Keşanımıza hayırlı olmasını diliyorum.”

İş kapsamında 102 farklı kalem var


Altyapı, Su ve Kanalizasyon sözleşmesi ile ilgili Müdür Başaran da şu ifadeleri kullandı: “İlave olarak bu iş kapsamında 102 farklı kalem var. Genel olarak her cins ve çapta içme suyu hattı, kanalizasyon ve yağmur suyu hattı arızaları, bacaların ve ızgaraların temizlenmesi, yeni abone bağlantıları ve olası yapılacak ilave hatların yapımı bu iş kapsamında değerlendirilecektir. Bu iş için ön gördüğümüz iş bitim süresi 1000 gündür. İşlerin yoğunluğu veya düşüklüğüne göre bu rakamda düşüş ya da artış görülebilir. Keşan’a hayırlı olmasını diliyorum.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu