Yaşam

Halkın arasında dolaşan virüs maskotları maske ve mesafe kurallarını hatırlattı

Koronavirüs salgınıyla mücadelede belirlenen kurallara dikkati çekmek amacıyla “Lütfen Platformu” tarafından “virüs maskotlarıyla” düzenlenen etkinlik, hem güldürdü hem de pandemi önlemlerini hatırlattı.

Toplumsal farkındalık oluşturmak, salgından korunma önlemlerine dikkati çekmek amacıyla “Virüs Aramızda” mottosuyla yapılan etkinlikte, koronavirüsünün yapısına benzer, özel olarak tasarlanmış maskotlar, İstanbul’da Beyazıt civarında maske takmayan, sosyal mesafeye uymayan ve kuralları çiğneyen vatandaşları uyardı.

Sokakta, cadde üzerinde vatandaşların yanına yaklaşan virüs maskotları kurallar konusunda uyarılarda bulunurken, bazı vatandaşların virüs maskotlarına verdikleri tepkiler ise hayli ilginç görüntülerin ortaya çıkmasına neden oldu.
2020 yılının başından bu yana tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs (Kovid-19), insan sağlığını tehdit etmeyi sürdürürken, virüse karşı alınan tüm önlem ve tedbirlerle birlikte sokağa özgürce çıkamayan insanların maskotlara verdikleri tepkiler dikkat çekiciydi.

Kaynak: AA

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu