Son Dakika

AK Parti üç isim için harekete geçti!

AK Parti, 81 ilde İlker Başbuğ, Fikri Sağlar ve Can Ataklı hakkında suç duyurusunda bulunacak.

AK Parti kaynaklarından alınan bilgiye göre, parti teşkilatları tarafından 81 ilde, eski Genelkurmay Başkanı emekli orgeneral İlker Başbuğ ve gazeteci Can Ataklı‘nın darbe, CHP’li Fikri Sağlar‘ın ise başörtüsü ile ilgili açıklamalarına ilişkin suç duyurusu yapılacak.

CHP’li eski bakan Fikri Sağlar, geçtiğimiz günlerde Halk TV’de katıldığı bir programda türban ile ilgili olarak, “Türbanlı hakim karşısına gittiğimde adaleti savunacağı konusunda kuşkum var” ifadelerini kullanmış ve birçok kesim tarafından tepki görmüştü.

Can Ataklı ise bu tartışmaların yaşandığı günlerde, “Tayyip Erdoğan’ın gitmesi için çok büyük bir halk öfkesinin olması lazım. Büyük bir doğal afet, büyük bir deprem, başka bir doğal felaket.. Çok büyük sel, çok büyük yangınlar.. Hani Avustralya’yı yakan yangın vardı ya o kadar büyük yangınlar, deprem, çok büyük can kaybına yol açacak sel felaketi gibi? Ama en korkutucu olan Türkiye’nin bir askeri başarısızlık elde etmesi” ifadelerini kullanarak tepkileri üzerine çekti.

Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ da yaptığı darbe değerlendirmesinde, “Adnan Menderes erken seçim tarihini açıklasaydı 27 Mayıs önlenebilirdi” ifadelerini kullandı.

Bu üç ismin yaptığı açıklamalar kamuoyunda büyük tartışmalara neden olurken AK Parti konuyla ilgili olarak harekete geçti.
AK Parti’den yapılan açıklamaya göre, İlker Başbuğ, Fikri Sağlar ve Can Ataklı hakkında 81 ilde suç duyurusunda bulunulacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu