Genel

Keşan Aşevi’nde tarafından iftar programı düzenlendi

Edirne Valiliği öncülüğünde kurulan Keşan Aşevi’nde iftar programı gerçekleştirildi. Vali Ekrem Canalp ve eşi Dr. Ayten Canalp, iftar programında orucunu vatandaşlarla birlikte açtı.

Keşanspor Düğün Salonu’nda yapılan iftar programına CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Edirne Vali Yardımcısı Sıdkı Zehin, Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, kurum müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle vatandaşlar katıldı.

Programda konuşan Vali Canalp, aşevi projesine katılım ve desteklerin her geçen gün arttığını belirtti.

Edirne merkez ve ilçelerde kurulan 6 aşeviyle vatandaşlara hizmet verildiğini aktaran Canalp, “Kızılay aşevi ile 7 aşevimizle hizmet vermenin mutluluğunu duyuyoruz. Şükürler olsun tüm ihtiyaç sahiplerine ulaşıyoruz. Ne mutlu ki aşevlerimiz sayesinde hayır sahipleri ile ihtiyaç sahiplerinin buluşmalarına vesile oluyoruz. Keşan’daki aşevine, diğer ilçelere nazaran katılım çok daha zengin oldu. Keşan’ımızda KİSEV’imiz de aşevine ortak oldu ve dolayısıyla il genelinde Keşan en fazla katılımlı aşevi olarak tarihe geçti. Bundan dolayı Keşanlılara da içten teşekkür etmek istiyorum.” dedi.

Canalp, iftar programı sonrası esnaf ziyaretinde bulundu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu