Genel

KEDAK, 17 Ağustos depreminin yıldönümü nedeniyle farkındalık etkinliği gerçekleştirildi

17 Ağustos 1999’da Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde meydana gelen “ 17 Ağustos Büyük Marmara Depreminin” 24’üncü yıldönümü nedeniyle KEDAK tarafından 17 Ağustos 2023 Perşembe günü saat 12.00 – 17.00 saatleri arasında farkındalık etkinliği gerçekleştirildi.

KEDAK (Keşan Doğal Afet Arama Kurtarma Derneği)  üyeleri tarafından Keşan Şehitlik Parkı’nda açılan stantta arama kurtarma çalışmaları sırasında kullanılan malzemelerin sergilenirken, vatandaşlara da kullanılan ekipmanlar ve deprem hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu.

17 Ağustos Büyük Marmara Depreminde ve 6 Şubatta yaşanan asrın felaketinde hayatını kaybeden her vatandaşların acısını yaşamaya devam ettiklerini belirten KEDAK Başkanı Gökhan Yumuşak,  yaşanan bu felaketlere farkındalık yaratmak amacıyla böyle bir etkinlik düzenlediklerini belirtti.

17 Ağustos Büyük Marmara Depreminin üzerinden 24 yıl geçmesine rağmen yaşanan acıların hala taze olduğu ve KEDAK olarak bir farkındalık oluşturmak amacıyla stant açıklarını ifade eden  Yumuşak, şunları kaydetti:  “Asrın felaketi’ olarak değerlendirilen Kahramanmaraş depreminde yaptığımız çalışmalarımızı da halkımıza burada tanıtıyoruz. Pankartlarımızda da deprem anında, öncesinde ve sonrasında yapılması gerekenler hakkında uyarılarımız var. Deprem hakkında vatandaşlarımıza bilgi veriyoruz. Tüm gönüllü arkadaşlarımızı derneğimize bekliyoruz. Elimizdeki ekipmanların da tanıtımını yapıyoruz. Eylül ayından itibaren salon ve saha eğitimlerimiz yeniden başlayacak. 17 Ağustos ve 6 Şubat depremlerinde hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet dileriz”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu