HaberlerSağlık

Kan vermek isteyenler için Kızılay’ın kan bağışı TIR’ı Keşan’da

Edirne Kızılay Kan Merkezi, Keşan Belediyesi ve Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde organize edilen Kan Bağışı Kampanyası bugün başladı.

Cumhuriyet Meydanı Atatürk Parkı önünde konuşlanan kan bağışı TIR’ı ve kurulan kan bağışı çadırına gelen gönüllü vatandaşlar, formlarını doldurduktan ve sağlık ekipleri tarafından, kan vermelerine engel bir durumlarının olup olmadığı tespit edildikten sonra kan veriyor.

“Haydi Keşan kan ver can ver! Sana ihtiyacımız var kan dostum!”

Kampanya kapsamında 20 Mart 2021 Cumartesi ve 21 Mart 2021 Pazar günü 12:30 ile 18.30 saatleri arasında kan bağışı kabul edilecek.

“Haydi Keşan kan ver can ver! Sana ihtiyacımız var kan dostum!”

Kan bağışı alanını ziyaret eden Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, pandemi nedeniyle her zamankinden daha fazla kana ihtiyaç duyulduğunu belirterek; Keşan’ın, hem genel kan bağışında hem de çok sayıda kan verdikleri için madalya alanların oranı dikkate alındığında Edirne genelinde ilk sırada olduğunu kaydetti.
Helvacıoğlu, Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz‘ın da katıldığı ziyarette, organizasyon desteği için Atatürk Ortaokulu idarecilerine teşekkür etti.
Kan vermek isteyenlerin, pazar günü uygulanan sokağa çıkma kısıtlamalarından muaf olduğu da hatırlatıldı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu