Son Dakika

Kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni kararları açıkladı

Bugün yapılan Kabine Toplantısı’nın ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan okullarda yüz yüze eğitim ve restoran ile lokantalara uygulanan kısıtlamaların gevşetilmesi konusunda açıklamalarda bulundu.

“Koronavirüsün mutasyona uğraması bizi de endişelendiriyor.” diyen Erdoğan, yerli aşı çalışmalarına işaret ederek, “Bilim insanları görüşleri yanında her kesinden gelen seslere kulak veriyoruz.” dedi.
Kabine toplantısında alınan ve Erdoğan’ın açıkladığı yeni uygulamalar ise başlıklar halinde şu şekilde oluştu:

  • Köy okullarında 15 Şubat’tan itibaren yüz yüze eğitime geçiş konusunda karar aldık. Vaka artarsa yeniden ara verilebilecek.
  • 8 ve 12. sınıflar ile ilkokul ve özel eğitim okullarındaki eğitim öğretimin 1 Mart’ta başlaması için hazırlıklara başladık.
  • Vaka sayılarındaki iyileşmeye paralel olarak 1 Mart’tan itibaren il bazında eğitim öğretimin kademeli başlaması için çalışmalar yürütülecek.
  • Esnaflara yönelik kısıtlamaların kademeli olarak gevşetilmesine yönelik çalışıyoruz. Bununla ilgili takvimi başlatmayı da planlıyoruz. Bu vesile ile belediyelerden il hıfzıssıhha kurulu kararlarının uygulanması noktasında hassasiyet göstermesi gerektiğini belirtmek istiyorum.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu