Haberler

İzinli olan 65 yaş üstü bayramın birinci günü dışarıdaydı

Türkiye?de corona virüsünün yayılmasını önlemek amacıyla 81 ilde sokağa çıkma kısıtlaması uygulamasına devam ediyor. 4 gün sürecek sokağa çıkma kısıtlaması, 26 Mayıs’a kadar devam edecek. Öte yandan Ramazan Bayramının 1. günü 65 yaş ve üstü vatandaşlar,  14.00-20.00 saatleri arasında yürüme mesafesiyle sınırlı olmak, sosyal mesafe kuralına uymak ve maske takmak kaydıyla dışarı çıkabildiler.

Bugün 6 saat boyunca yasaklardan muaf olarak sokağa çıkan vatandaşlar, soluğu sokakta aldı. Tüm Türkiye’de herkes evlerindeyken sadece kendi yaş grubu kişilerin dışarıda olduğu saatlerde, cadde ve sokaklar yalnızca onlara kaldı.


Bayramın ilk günü el öpmenin olmadığı, kimsenin kimseye ziyarete de gitmediği bugün için “Nerede o eski bayramlar derken, böyle oldu” diyen vatandaşlar, yaşamakta oldukları yeni bayramı anlattı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Konya Web Tasarım Keşan Web Tasarım Sigara Bırakma Merkezi Sağlıklı Zayıflama Yöntemleri Gluten Diyeti Nasıl Yapılır Dijital Pazarlama Teknikleri Dijital Reklam Ajansı Blikkenslager Keşan Gelinlik
Kapalı