Haberler

İYİ Parti, Helvacıoğlu’nun Erikli davetine ‘Hayır’ dedi

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nun meclisteki çağrısı üzerine Erikli’ye gerçekleştirilmesi planlanan ziyarete İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Zafer Sarıkeçe, daha önce Helvacıoğlu’nun söylediği sözleri sebebiyle gelmeyeceklerini açıkladı. “Helvacıoğlu, önce CHP ve İYİ Parti için söylediği sözleri geri çeksin” diyen Sarıkeçe, suyun Erikli’ye gelmemesinin sebebinin Millet İttifakı olarak gösterilmesini eleştirildi ve “Belediye görevlileri bile CHP ve İYİ Parti’ye çamur atıyor, amacımız kaçmak değil, suyun gelmeme sebebi biz değiliz” dedi.

“Erikli’de yokuz”

“Erikli’ye değinmişken geçtiğimiz hafta sayın belediye başkanımızın bir çağrısı olmuş. Meclis üyesi grup sözcülerini Erikli’de toplantıya davet etmiş. Ben buradan sizlerin huzurunda İyi Parti olarak katılmayacağımız deklare ediyorum. Meclis üyelerimizle orada yokuz. Sebebi de şudur; bir yerden kaçmak, kaçak güreşmek değildir. Daha önce beyefendinin açıklamaları oldu. ‘Erikli’ye suyun gelmeme sebebi CHP ve İyi Parti’dir’ diye bir ibare kullandı. Eğer gerçekten samimiyetle orada olmamızı istiyorsa, derdi Erikli’deki su sorununu ve diğer sorunları çözmek, oradaki insanlara ulaşıp konuşmaksa kendisine buradan çağrıda bulunuyorum, sesleniyorum önce çıkacak geçmiş zamanda kullandığı cümleyi artık çarpıttım mı diyecek yanlış kullandı mı diyecek adına ne derse desin öncelikle o cümleyi geri çekecek. O lafını düzeltecek. Ondan sonra nerde, ne şekilde istiyorsa gerek partim gerek meclis üyelerim, partililerim, yönetim kurulum emrine hazırdır.”

“Erikli’de suyun olmamasının sebebi ne İYİ Parti ne de CHP’dir”

“Erikli’ye su gelmemesinin sebebi ne İyi Partidir. Ne CHP’dir. Oarada yaşayanların yüzde 95?i bunu biliyor. Maalesef Erikli’de belediye çatısı altında görev yapan resmi üniforma giyen insanların bile CHP ve İyi Parti?ye çamur attıklarını duyuyorum. Sebebin bu olduğu saçmalığını söylediklerini biliyorum. Sayın başkan samimi isen önce çıkıp bu işi düzelt. Ondan sonra nereye istiyorsanız seve seve gelmeye hazırız. Bu düzeltmeyi yapmadığınız sürece biz İyi Parti olarak yokuz.
Erikli’deki sakinlerimize şunu söylemek istiyorum: CHP İlçe başkanımızın ve meclis üyelerimizin benimle aynı fikirde olduklarına eminim. Onlar yeri saati belirlesinler. Çözüm adına İyi parti ve CHP olarak neler yapabiliriz konuşmak adına hazırız. İktidarıyla, muhalefetiyle Erikli’de olmak lazım. Doğru, katılıyorum. Öncelikle iktidar yaptığı birkaç yanlışı düzeltecek el ele tutuşmak istiyorsak önce samimiyet göreceğiz. O samimiyeti göremediğimiz sürece de biz Erikli’de olmayacağız”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu