Genel

İpsala’da mülteci tacizi konusuna Kaymakamlık’tan açıklama

İpsala’da yaşanan bir genç kızın mülteciler tarafından sözlü taciz ve takip edilmesi olayı büyük yankı uyandırdı. Konu hakkında İpsala Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamada taciz ve arbede olmadığı bilgisi paylaşıldı.

İddiaya göre İpsala’da düzensiz göçmenler genç bir kıza sözlü tacizde bulunmuş, onlardan kaçan mağdur bir kahvehaneye sığınmıştı. Kendisini takip ettiklerini söyleyen genç kız çevredekilerden yardım isterken, kısa süreli arbede yaşandı.
Haber hızla yayılırken, kamuoyunda büyük tepki topladı. Daha sonra yaşanan konu ile ilgili Zafer Partisi Edirne İl Başkanlığı ve yönetim kurulu üyeleri bölgeye gelip basın açıklaması yapacaklarını açıkladı.

Konu ile ilgili olarak bugün İpsala Kaymakamlığı’ndan açıklama geldi. Gazete Saros’un “İpsala’da Mülteciler Tarafından Taciz Edildiği İddia Edilen Genç Kızı, Emekli Polis Kurtardı” başlıklı haberine atıfta bulunarak yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi.

“Konuyla ilgili şahısların bilgisine başvurularak, kamera kayıtları incelendikten sonra yapılan tespitlere göre;
28.06.2022 günü saat 17:53 sıralarında İpsala İlçemiz Bayrambey Mahallesi, Kızılay Sokak üzerinde tek başına yürüyen 21 yaşındaki bayan (A.T.), sokakta yürüyen 2 erkek şahsın kendisini takip ettiğini düşünerek tedirgin olmuş, sokak üzerindeki kahvehaneye giderek konuyu orada bulunan emekli polis memuruna (B.T.) anlatmıştır. Emekli polis memuru, iddiaya konu ilgili şahıslarla görüşerek, takip veya taciz durumunun olmadığını öğrenip, şahısları olay yerinden uzaklaştırmıştır. Haberde iddia edildiği gibi sözlü veya fiziki herhangi bir taciz olmamış ve arbede yaşanmamıştır.”
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu