Haberler

İlköğretim Haftası çelenk sunumunda bayrağı, öğretmenler göndere çekti

Keşan’da 2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılı İlköğretim Haftası kutlamaları, Atatürk anıtına çelenk sunumuyla başladı.

14-18 Eylül 2020 tarihleri arasında devam edecek 2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılı İlköğretim Haftası, Cumhuriyet Meydanı’nda saat 09.00’da çelenk sunumu ile başladı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam eden törenin ardından buradaki program sona erdi.

Koronavirüs salgını sebebiyle öğrencilerin katılamadığı törende geçen yılların aksine sessiz geçen törende, anıt önündeki bayrakları bu sefer okul müdürleri göndere çekti.

Yüz yüze eğitim başlıyor

Öte yandan Koronavirüs salgını nedeniyle 31 Ağustos tarihinde uzaktan eğitim ile başlayan yeni eğitim ve öğretim yılında yüz yüze eğitim önümüzdeki Pazartesi yani 21 Eylül’de başlayacak.


Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan bilgilendirmeye göre, 21-25 Eylül 2020 tarihinde sadece bir gün okul öncesi eğitim kurumlarında ve ilkokul birinci sınıflarda uyum programı, yüz yüze eğitim şeklinde gerçekleştirilecek.
İlkokul birinci sınıf öğrencilerinin uyum haftasında bir gün daha sonra ise haftada iki gün olacak şekilde okula gidecekler.

Okulun fiziki şartları da dikkate alınarak ihtiyaç duyulması halinde sosyal mesafe kuralına uygun şekilde şubedeki öğrenciler gruplara bölünerek yüz yüze eğitim yapılacaklar ve sınıf mevcudunun bölünmesiyle ortaya çıkan grupların okulla gelecekleri günler, birbirinden farklı olacak.


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu