Haberler

İki kişinin toplam 27 bin 500 TL’si internet dolandırıcılarının cebine girdi

Uzunköprü’nün Halise Hatun Mahallesi’nde yaşayan M.A., 27 Mayıs 2020 Çarşamba günü bir bankadan aradığını ve arayan kişinin sağlık sigorta iadesi için telefonuna gelen şifreyi istediğini belirtti.
Arayan şahsa şifreyi söyleyen, ardından tekrar gelen şifreyi istediğinde şüphelenip yeni şifreyi vermeyen M.A., daha sonra hesabından şüpheli H.Ö.’ye ait İBAN’a 14 bin 500 TL aktarıldığına dair mesaj geldiğini fark etti.
Hesaba bloke koyduran ve polise başvuran M.A., H.Ö.’den şikayetçi oldu. Polis, H.Ö.’nün yakalanması için çalışma başlattı.

Uzunköprü’de yaşanan bir diğer dolandırıcılık olayında ise M.K., internet üzerinden alış veriş yapmak isterken 13 bin TL.’sinden oldu.
Uzunköprü’nün Atatürk Mahallesi’nde ikamet eden M.K., sık kullanılan bir internet alış veriş sitesinde gördüğü 5 bin TL. değerindeki satılık konteynırı almak için, 15 Mayıs 2020 tarihinde, B. isimli bir şahısla telefonda görüştü.
B.’nin verdiği H.Ü’ye ait iki ayrı IBAN numarasına, bir kısmının geri iade edileceği söylenerek, parça parça olmak üzere toplamda 13 bin TL. yatırdı.
Konteynırın gönderilmediğini belirten M.K., şahıslardan şikayetçi oldu. Polis, şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu