Haberler

Restoran ve kafelerde 1 Haziran hareketliliği!

Korona virüsün yayılmasına karşı alınan önlemler kapsamında kapatılan restoran ve kafeler, 1 Haziran’da tekrar açılıyor. 75 gün sonra tekrar masalara servise başlayacak olan işletmelerde, beklenen gün öncesinde hummalı bir hazırlık hakim.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında kapatılan kafe ve restoranlar, yeniden açılmak için artık gün sayıyor. Büyük bir özlemle tekrar açılmak için çalışmalara başladıklarını belirten cafe işletmecisi Fikret Çelik, “75 günlük süreci, sıkıntılı da olsa atlatık, bundan sonraki süreçte ise yeni düzen ve kurallarla hayatımıza devam edeceğiz” diyerek yeni dönemdeki uygulamaları anlattı.

Masalar arasında mesafe olacak

Hijyen kurallarının öncelikli olacağını ve bundan kesinlikle taviz vermeyeceklerinin altını çizen Çevik, “Masalar arasında 1.5 metre, sandalyelerle birlikte 70 cm mesafe bulunacak, aile grupları haricinde kalabalık oturulamayacak. Olmazsa olmazımız, kimse maskesiz olarak içeri giremeyecek” diyerek, bulaşık makinesi olan işletmelerin cam bardak ile servise devam edeceklerini söyledi.

Açılış öncesi temizlik başladı

Kararın açıklanmasının ardından özleme girdiği işletmesinde, personeliyle birlikte temizlik ve dezenfeksiyon çalışmalarına başladıklarını belirten Çelik, “Çamaşır suyu ile birlikte, dezenfeksiyon malzemelerini kullarak dolaplarımızı, masalarımızı temizledik. Saldayelerle ile birlikte dış mekanların hazılıklarına devam ediyoruz. Artık hazırız” dedi.

Maske, mesafe ve temizlik

75 gün sonra tekrar kapılarını açmak üzere heyecanlı ve hazır olduğunu belirten Fikret Çelik, müşterilerine şu şekilde çağrıda bulundu: “Büyük bir özlem var, herkes park ve bahçelere gelecek bu yaz aylarında. Gelirken de lütfen herkes hijyen krallarına dikkat etsin. Hijyen her zaman ön planda olacak; maske, mesafe ve temizlik. Bundan başka bir şey istemiyoruz.” diyerek 1 Haziran’ı bekleyen tüm esnafa yeni dönemin hayırlı olmasını diledi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu