AsayişBölgeGenel

İki hırsızdan biri ihbar üzerine yakalanırken diğeri teslim oldu

Aldıkları bir ihbarı değerlendiren Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, hakkında yakalama emri olan N.U. K.’yı Fidan Sokak üzerinde durdurdu. 

Yapılan kontroller sırasında N.U.K.’nın; Keşan 2. Asliye Ceza Mahkemesince “Bina İçinde Muhafaza Altına Alınmış Olan Eşya Hakkında Hırsızlık”, Keşan 1. Asliye Ceza Mahkesince “Bina İçinde Muhafaza Altına Alınmış Olan Eşya Hakkında Hırsızlık” ve Keşan Polis Merkezi Amirliğince tahkikatı devam eden 4 ayrı “Evden Hırsızlık” ve 2 ayrı “İş Yeri ve Kurumdan Hırsızlık” olmak üzere toplam 8 dosyadan arandığı belirlendi.
Polis, Fidan Sokak üzerinde yaptığı denetimler esnasında karşılaştığı T. O. isimli şahsın da kontrollerini yaptı.
T.O.’nun, Edirne Çocuk Mahkemesince “Kullanım Gereği Açıkta Bırakılmış Eşya Hakkında Hırsızlık” suçundan arandığı anlaşıldı.

Haklarında gerekli işlemler yapılan şüphelilerden N.U. K., çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine sevk edildi. 

PVC hırsızı teslim oldu

Öte yandan; Keşan’da, 10 Nisan 2023 tarihinde, Büyük Cami Mahallesi Elemeği Sokak üzerindeki bir işyerinin kapısının önünden 6.000 (Altı bin) TL değerindeki, toplamda 3 adet PVC pencere çalınması olayıyla ilgili olarak, işletmenin kamera kayıtlarını inceleyen polis ekipleri, H. K. isimli şahsın olayı gerçekleştirdiğini gördü.
H.K., 13 Nisan’da Keşan Polis Merkezi Amirliğine gelerek teslim oldu. H.K., mevcutlu sevk edildiği mahkemece tutuklandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu