Haberler

Helvacıoğlu’ndan Meclis’e Erikli ve Yayla daveti

Keşan Belediyesi ve mecliste grubu bulunan partililer sahillerdeki sorunları halkla konuşmak üzere Erikli ve Yayla’ya gelecek. Sahillerdeki problemleri vatandaştan dinleyecek üyeler, başta su olmak üzere; çöp, liman, sahillerdeki kiralamalar gibi sorunlara çözüm bulmaya çalışacak.

Keşan Belediye Meclisi’nin 9 Temmuz toplantısın başta Erikli Sahili’ndeki su sorunları olmak üzere, belediyenin mücavir alanları olan Yayla ve Erikli sahillerinde yaşanan sorunları dinlemek üzere orada bulunan vatandaşların da katılacağı bir toplantı düzenleme kararı için sözleşildi.
Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından sahillerde yaşanan problemlere değinen Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Erikli‘nde su probleminden başlayarak bölgede çok sayıda çözüme kavuşturulması gereken sorunun olduğunu söyledi ve şu ifadeleri dile getirdi. “Şubat ayında Erikli’ye su getirme konusunda ortak bir görüş belirledik. Kocaali’den su getirmek için teklif getirdik ama hem borçlandırmayı arttırmamak hem de hızlı bir çalışma olacağını düşünerek, hep beraber ortak hareket ettik ve ‘Bu sene olmasın, seneye olsun’ dedik. Bu sene sorunlar yaşanacağını bile bile bir değerlendirme yaptı meclisimiz”

“Parti ayırmadan, eleştirileri göğüsleyerek gidelim”


Yaşanan sorunların konuşulması noktasında Erikli ve Yayla‘daki vatandaşlar ile yüz yüze konuşulması gerektiğini kaydeden Mustafa Helvacıoğlu, “Ben de şimdi yüce meclisime diyorum ki, çok yakında, bayramdan önce veya sonra kadar hep beraber 4 partiden ilçe başkanları, meclis üyeleri olarak Erikli ve Yayla’ya bir sorun tespiti yapmak ve dert dinlemek üzere gidelim. Çöp, su, MUÇEV, Yayla Limanı ve başka sorunları iki mücavir alanımızda, parti parti ayırmadan, eleştirileri göğüsleyerek gitmeyi öneriyorum.
Yüzlerinin karşısına çıkalım ve herkes rahatlasın. Sorunlarımız var ve onlar büyüyecek, sırtımızı dönemeyiz; Keşan Belediyesi sadece AK Parti’nin değil. ” şeklinde önerisini meclise sundu.

Bu öneriyi olumlu karşılayan CHP Grup Başkanı Feridun Tümer ise Erkli’ye su getirilmesi konusunda meclisin aldığı kararı bir kez daha okuduktan sonra, Erikli’deki problemin herkesi ilgilendirdiğini belirterek şu sözleri kaydetti. “Erikli Keşan’ın, Trakya’nın ve bu meclisin problemi. Bir önceki mecliste yöntemi anlattık. Erikli halkı ile bunları paylaşıp, halletmemiz gerekiyor. Burada suçlu yok. Erikli’de su sorununu çözmek için Millet İttifakı da Cumhur İttifakı da canla başla çalışacaklardır, Keşan halkının menfaatleri doğrultusunda katkı vermeye hazırız. Orası bizim. 5-10 sene sonra çocuklarımızın bu koltukta oturup aynı sorunları konuşmalarını istemiyoruz.”

İlk önce Erikli, sonrasında Yayla’da olmak üzere yapılacak iki toplantının zamanına dair henüz bir açıklama yapılmazken, Başkan Helvacıoğlu son söz olarak, “Ağlasak da üzülsek de kararlar ne olursa olsun paylaşmak gerekiyor. Feridun Bey CHP’lilerin suyu getirmediğine dair algı oluştuğunu söylüyor, ben de Erikli’de sokağa çıkamıyorum ‘Su getirmiyorsunuz’ diyorlar. O yüzden çıkıp konuşup anlatmamız lazım. Sakladığımız hiçbir şey yok. Dobra dobra anlatalım çözüm için yol alalım.” dedi.İlgili Makaleler

Başa dön tuşu