Haberler

Helvacıoğlu, “Vatandaşımızın sağlığını da en az yaptığımız fiziki yatırımlar kadar önemsiyoruz”

Keşan Belediyesi, kadınlardan gelen davet üzerine, bir araya geldikleri günlere; diyetisyen, güzellik uzmanı ve yaşam koçu göndererek, hem sağlıklı beslenmelerine yardımcı olmayı hem de kişisel bakım ve güzellikle ilgili uzmanından bilgi almalarını sağlamayı hedefliyor.
Yeni Mahalle’de ikamet eden Emine Demirdal‘ın ev sahipliğinde gerçekleşen ilk gün ziyaretine; Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan Belediyesi Sağlık Birimi Sorumlusu Eylem Akdemir, Diyetisyen Emre Can Karakaşlı, Yaşam Koçu ve Güzellik Uzmanı Eylem Tosyalı ile Demirdal‘ın davetlileri katıldı.

Başkan Helvacıoğlu, “Biz belediye olarak sağlığın her şeyden önce geldiğinin farkındayız. Belediye olarak vatandaşımızın sağlığını korumak ve yaşam kalitesini artırmak amacındayız. Keşan’da yaşayan vatandaşların sağlığını da en az yaptığımız fiziki yatırımlar kadar önemsiyoruz. Vatandaşlarımızın sosyalleşirken beslenme problemi yaşamamalarını istiyoruz. Ayrıca güzellik ve bakım ile yaşam koçluğu alanlarında da kadınlarımıza günlerde bilgilendirmeler yapacağız.” dedi.
Emre Can Karakaşlı ise amaçlarının, vatandaşları günlerde daha sağlıklı beslenmeleri konusunda bilinçlendirmek olduğunu belirterek, “Kadınlarımıza günlerde yapılan yemeklerin ileriye doğru ne gibi hastalıklara neden olabileceğini anlatıyoruz. Var olan hastalıklarını tıbbi beslenme ve diyet ile tedavisini gerçekleştireceğiz. Ayrıca amacımız günlerde obeziteye dikkat çekip, fiziksel aktiviteleri artırmak ve daha kaliteli bir yaşama teşvik etmek olacak. Hareketlilik ve su tüketimi çok önemli.” dedi.

Güzellik Uzmanı ve Yaşam Koçu Eylem Tosyalı da kişisel bakımın; kişinin çevresi ve yakınlarıyla kurduğu ilişkilerde önemli rol oynadığını belirterek şunları söyledi: “Bizim yaptığımız, kadınlarımızla bir nevi yol arkadaşlığı. Yol arkadaşlığımız ile değişim ve dönüşüm kendiliğinden gelecektir.”
Keşan Belediyesi’nin günlerde diyetisyen ve güzellik uzmanı hizmetinin davet üzerine belirlenecek programlar dahilinde süreceği ve Keşan Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürlüğü’nden gerekli bilgilerin alınabileceği kaydedildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Konya Web Tasarım Keşan Web Tasarım Sigara Bırakma Merkezi Sağlıklı Zayıflama Yöntemleri Gluten Diyeti Nasıl Yapılır Dijital Pazarlama Teknikleri Dijital Reklam Ajansı Blikkenslager Keşan Gelinlik
Kapalı