Haberler

Helvacıoğlu, Gelibolu’da Çokal Barajı toplantısına katıldı

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, sahillerde yaşanan su sıkıntısını çözmek için Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar‘ın başkanlığında Geliboluda düzenlenen Çokal Barajı toplantısına katıldı.

Sahillerde yaşanan su sıkıntılarına kalıcı çözümler üretmek adına toplantıya katıldığını ifade eden Helvacıoğlu;
“Mücavir alanlarımız olan Erikli, Yayla ve Danişment sahillerimizde yaşamın en önemli ve değerli kaynağı su sıkıntısına kalıcı çözüm üretmek için çalışmalar, planlamalar gerçekleştiriyoruz.

Bu planlamalar kapsamında Çokal Barajı ile ilgili Birlik ve Gelibolu Belediye Başkanımız Mustafa Özacar‘ın başkanlığındaki bilgilendirme toplantısına katıldık. Erikli başta olmak üzere tüm sahillerimize Çokal Barajı’ndan su getirmek istiyoruz. Suyun değerini ve önemini çok iyi biliyor vatandaşlarımızın isteklerini ve beklentilerini öngörerek, su sorununun çözümü için istişareler yapmaya devam ediyoruz. ” dedi.

Sahillere Çolak Barajı’ndan su getirilmesi ile ilgili olarak, Keşan FM’de yayınlanan “Gündem Özel” programına katılan Keşan Muhtarlar Derneği Başkanı ve Gökçetepe Köyü Muhtarı Abdullah Kemik, Saros sahillerinde yaşanan su sorunu ve çözümüne dair görüşlerini aktarmıştı.
Haber için tıklayın.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu