BölgeGenelHaberlerKeşan

Helvacıoğlu Erikli sahilinden su aboneliği çağrısı yaptı, çadır alanını ziyaret etti, kanal çalışmalarını inceledi

Bugün Keşan’ın Erikli Köyü sahillerini ziyaret eden Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, mücavir alan olan Erikli sahil bölgesine su getirme çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğunu belirterek ilk su aboneliği işlemini de kendi konutu üzerinden gerçekleştirdi.
24 Haziran 2021 Perşembe günü ilk ziyaretini Keşan Belediyesi’nin Erikli sahilinde bulunan hizmet noktasına gerçekleştiren Helvacıoğlu, burada yaptığı açıklamada var olan aboneliklerin iptal olacağını belirterek, sahil sakinlerine aboneliklerini bir an önce yaptırmaları konusunda çağrıda bulundu.

İlk su abonesi olan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, “Erikli’deki ilk su aboneliği başvurusunu şahsım olarak yapmak istedim” derken,

2021 Temmuz ayının ilk günlerinde Erikli sahilinin suya kavuşacağına vurgu yapan Helvacıoğlu, projenin toplam maliyetinin 50 milyon TL olduğunu kaydetti.
Proje ve abonelik bedelleri hakkında bilgi veren Helvacıoğlu, bununla birlikte Erili sahilinde alt yapı çalışmalarının da önümüzdeki günlerde başlayacağını, aynı zamanda 35 kilometre yol çalışmasının da Eylül ayında tamamlanacağını bildirdi.  
Helvacıoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “İlk aboneliği de şahsım olarak yapmak istedim. 3750 eski abonemiz var. Eski abonelerimiz Temmuz ayı sonuna kadar 6625 TL peşin ödeyerek abone olabilirler. Temmuz sonuna kadar yatırılmaz ise vadeli statüsüne geçecekler ve taksitli olarak 8932 TL yatırtacaklar. Vatandaşımız bu ücreti 4 yılda 4 taksit halinde ödeyecek. İnanın; sizlerin mutluluğunu gördükçe şevkimiz de azmimiz de artıyor. Ben bu vesileyle; başta bizlere her koşulda inanıp güvenen hemşehrilerime, Keşan’ın, Erikli’nin derdini dert edinen herkese teşekkür ediyorum. Gönülden emek veren herkese şükranlarımı sunuyorum. Allah yolumuzu açık etsin Keşan’ımıza, Erikli’mize ve tüm Saros’a hayırlı olsun.”

Daha sonra sezonluk işçilerin barındığı alana geçen Başkan Helvacıoğlu, burada vatandaşlarla görüştü.

Mayıs ayı Meclis toplantısında CHP Grubu, Erikli sahil bölgesinde çalışan ve bu bölgede belirlenen bir alanda kendi imkanlarıyla konaklayan vatandaşların durumuna dikkat çeken bir önerge vermişti. İnsani yaşam haklarına vurgu yapılan önergede, vatandaşların koşullarının iyileştirmesi yönünde Keşan Belediyesi’ne çağrıda bulunulmuş, konu Meclis’te tartışılmıştı.

Elektrik ve su gibi çok önemli ihtiyaçlarının karşılanması konusunu kesanonline.com aracılığı ile de dile getiren vatandaşlar, Keşan Belediye Başkanı Helvacıoğlu’nda sorunlarının çözümü için çağrıda bulunmuştu.
Bugünkü ziyaretinde Helvacıoğlu, sosyal medyadan yaptığı paylaşım ile “Gündelik işçilerimizin çadır alanına elektrik getirdik. Burada yaşam standardını yükseltiyoruz” dedi.

Helvacıoğlu, bölge ile ilgili çalışmalarını sürdüreceklerini kaydetti.

Son olarak Erikli’de, DSİ’den Keşan Belediyesi’ne devrolan ve üzerinde teknelerin barındığı kanal bölgesine geçen Helvacıoğlu, burada yürütülen çalışmaları inceledi.

Kanal ile ilgili olarak geçen haftalarda, çalışmalar için bir firmayla anlaşıldığı ve tekne barınağı için ise yüksek rakamlarda abonelik bedeli talep edeceği konuşulmuş, tekne sahipleri isyan etmişti.
Burada da çalışmalar hakkında bilgi veren Helvacıoğlu, kanalın temizlendiğini ifade ederek, derinliğin 1 metreden 3 metreye çıktığını söyledi.

Kanaldaki bakım, onarım, temizlik ve çevre düzenlemesi ile genişletme çalışmalarının devam edeceğini vurgulayan Helvacıoğlu, “Bölgemize yakışan çalışmalarımıza ara vermiyoruz” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu