Haberler

Hava sıcaklıkları artacak

Bölge genelinde artacağı ve mevsim normallerinin 3 ila 7 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi tarafından alınan bilgiye göre, yaklaşık iki haftadır bölgemizin büyük bir bölümünde gök gürültülü sağanak yağışlara neden olan sistem hafta sonu beklentilere uygun olarak etkisini kaybettiği belirtildi.

Edinilen bilgiye göre bölgemizin doğu kesimlerinin bu hafta sonuna kadar Basra alçak basıncının, Kuzey kesimlerinin ise Karadeniz üzerinde bulunan yüksek basıncın etkisinde kalması beklenmektedir. Bu nedenle bu hafta boyunca kısa süreli yerel sağanak geçişleri meydana geleceği diğer yerlerde ise havanın genellikle az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bu hafta boyunca hava sıcaklıklarının bölge genelinde artacağı ve mevsim normallerinin 3 ila 7 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

HAFTA SONU YAĞIŞ GELİYOR

Ancak hafta sonunda Cuma gününden itibaren Karadeniz üzerinden gelmesi beklenilen serin ve yağışlı sistem ile birlikte mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının azalacağı ve mevsim normalleri seviyesine ineceği bekleniyor. Bölgemizde yüksek sıcaklık ile birlikte yüksek nem de beklenmektedir.

Hissedilen sıcaklıkların yüksek olacağına dikkat çeken yetkililer meydana gelebilecek sıcak çarpması gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğini belirtti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu