Haberler

Gürcan Kılınç köylerde yürütülen karla mücadele çalışmaları hakkında bilgi verdi

Bölgeyi etkisi altına alan yoğun kar yağışı ile mücadeleler devam ediyor. Keşan’a bağlı köylerde yürütülen çalışmaları aktaran AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, yürütülen uygulamalarla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Yaklaşık 26 saat süren kar yağışının yaşanması muhtemel kuraklığın önüne geçmesini beklediğini ifade eden Gürcan Kılınç, şu ifadeleri kullandı: “Kar yağışının hayatımızdaki olumsuzlukları kadar bereketiyle birlikte kuraklık yaşadığımız bugünlerde olumlu taraflarından dolayı şükrediyor yağışın bereketiyle umutlu oluyoruz. Gerek hayatımızı idame ettirmek, gerekse  bölgemizdeki çiftçilerin kuraklıktan etkilenmeleri adına endişeliydik artarda yağan yağışlar ve pazar günü yaşanan bereketli kar yağışı su miktarında artış sağlayacaktır.”Edirne Valiliği ve İl Genel Meclisi‘nin karla mücadele kapsamında yürttüğü çalışmalara değinen Kılınç, “Devlet millet el ele diyoruz halkımıza hizmet etmek için her daim gece gündüz tüm birimlerimizle birlikte çalışmalarımıza devam ediyoruz. İlçemizde yaşanan yoğun kar yağışı ile birlikte herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için İl Genel Meclis Üyelerimiz Halil Bayazıt ve İsmail Keleş ile birlikte Keşan ilçe özel idare ekiplerimizle birlikte çalışmalara yoğun bir şekilde devam ediyoruz. Valiliğimiz koordinasyon merkezimiz ile çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz.


Günün ilk saatleriyle birlikte Altıntaş, Karacaali, Çobançeşme köy yolları ile birlikte Türkmen, Gündüzler, Kılıçköy arası yolda ekiplerimizce yapılan karla mücadele çalışması sonucu yollar açılmıştır. Çamlıca, Pırnarköy, Gökçetepe ve Sazlıdere köyleri arasında da yol açılma çalışmalarımız devam etmektedir. Hava koşullarına rağmen ilçemize hizmet eden , fedakarca görev yapan tüm ekiplerimize teşekkür ediyoruz.” İfadelerini kullandı.

Son olarak, karın gelişinden önce tedbir alan ve yağış sırasında mücadeleye devam eden tüm çalışanlara teşekkür eden Kılınç, ?Devletimiz her zaman teyakkuzda hizmet halinde diğer yandan sağlık çalışanlarımızı böyle bir günde azimli çalışmalarından dolayı tebrik ve takdir ediyorum. Gece gündüz sıcak soğuk demeden, toplum sağlığımızın korunması ve hastalarımızın şifası için eşsiz gayretler gösteren tüm sağlık çalışanlarımıza sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz.? Dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu