Haberler

Görgü tanıkları eşkal verdi, 16 yaşındaki motosiklet hırsızı yakalandı

Keşan’da bir motosikleti çalarak kayıplara karışan 16 yaşındaki suça sürüklenen çocuk, polisin çalışmaları sonrasında bulundu. Çıkarıldığı mahkemece tutuklanan şahıs, motosikleti beraber çaldığı suç ortağını polise verdi.

22 Ekim Perşembe günü Eski Gelibolu Caddesi üzerinde bulunan bir kahvehanenin önünden motosiklet çalınması ile ilgili olarak Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri çalışma başlattı.
Motosiklet çalındığının ihbarını alan Asayiş Büro ekipleri, hırsızlığın meydana geldiği yerdeki tanıklarla görüştü, görgü tanıklarının ifadelerine göre olayın şüphelisi, 16 yaşındaki suça sürüklenmiş çocuk H.Ç. olduğu anlaşıldı.
Şüphelinin eşkal ve kimliğini ortaya çıkaran polis, ilçe genelinde şahsı ve çaldığı iddia edilen motosikleti arama çalışmalarına başladı ve yürütülen arama faaliyetleri sırasında H.Ç., Cumhuriyet Meydanı’nda yakalandı.
Emniyetteki sorgusunda daha önceden de aralarında otodan hırsızlık gibi çeşitli suçlardan da yakalaması olduğu anlaşılan ve aynı zamanda da firari olan suça sürüklenmiş çocuk 16 yaşındaki H.Ç. gözaltına alnırken; çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Öte yandan H.Ç. ifadesinde aracı C.P. isimli bir başka şahıs ile birlikte çaldığını itiraf etmesi ile birlikte, söz konusu ikinci şahsın da yakalanması için arama çalışmaları başlatıldı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu