Haberler

Gönüllü Uyarı ve İkaz Ekibi sahada

Keşan Belediyesi tarafından başta banka ve kamu kurumları önünde oluşan kuyruklarda olmak üzere şehrin birçok yerinde vatandaşın bir araya gelerek meydana getirdiği kalabalıkları sosyal mesafe ve evde kalmaları yönünde uyarmak için gönüllü uyarı ve ikaz ekibi oluşturuldu.

Belediye tarafından yapılan çağrılara cevap veren gönüllü kişilerin katılımıyla oluşturulan ekip, vatandaşları Keşan merkezinde sosyal mesafe konusunda uyardı..
İlk günlerine banka önlerinde oluşan kalabalığa uyarılarla yapan ekip, hem ‘Evde Kal’ uyarısı yaptı, hem de sosyal mesafe konusunda uyardı. Ekip aynı zamanda vatandaşa steril mendil dağıttı.
Kurulan ekip hakkında konuşan Helvacıoğlu, “Sosyal mesafeyi korumak ve halka anlatmak amacıyla arkadaşlarımız gönüllü oldular, herkes her şey normalmiş gibi davranıyor. Bu böyle olmamalı. Lütfen sevgili vatandaşlar evde kalın, işiniz varsa çabuk eve dönün bu mücadelemiz sizin için. Yapacak iki basit şey var, lütfen evde kalın, kendinizi steril edin. Gönüllerimiz bir ama aramız açık olsun.” dedi

Ekiple beraber Keşan?da ilk turu atan Helvacıoğlu, sokaktaki vatandaşları aralarında sosyal mesafe bırakma konusunda tek tek uyardı banka kuyruklarında ise aralarında birer metrelik boşluklar oluşturacak şekilde boşluk bırakmaları konusunda ikaz etti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu