Haberler

Belediyelere kesintisiz kaynak.. Aksal, koronavirüs desteğini değerlendirdi

Belediyelere sağlanan desteğin, belediyeler tarafından virüs salgını için doğru şekilde kullanılmasının önemine vurgu yapan Aksal, “Yaşadığımız bu kötü günlerde belediyelerimize verilen bu imkan 83 milyon vatandaşımıza yönelik bir hizmettir.” dedi

AK Parti MKYK Üyesi ve Edirne Milletvekili Dr. Fatma Aksal, belediyeler, il özel idareleri ve bunlara bağlı kuruluşların borçlarına karşılık genel bütçe vergi gelirleri tahsilat toplamı üzerinden ayrılacak paylardan 3 ay (Nisan -Mayıs – Haziran) kesinti yapılmayacağını bildirdi.

Aksal; tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle yaşanan süreçte, devletin tüm imkanlarını vatandaşları için seferber ettiğini, vatandaşını bir an olsun yalnız bırakmadığını kaydetti.

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın, İller Bankası aracılığıyla belediyelere her ay nüfusa göre ödenek gönderdiğini, İller Bankası’nın da belirli kesintiler yaparak bu ödenekleri belediyelere aktardığını ifade eden Aksal, şunları ifade etti:
“Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Berat Albayrak tarafından açıklanan paket ile belediyeler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan?ın talimatı ile 3 aylık süreç içerisinde vergi borçları ve kredi borçları kesintisi yapılmadan İller Bankası’ndan ödeneklerini alacaklar. Bu kaynağın Edirne ve ilçe belediyelerimizin koronavirüs ile mücadelesine çok büyük bir katkı sağlayacak. Burada önemli olan belediyelerin bu kazanımlarını doğru bir şekilde virüs salgını için kullanmalarıdır.
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan?ın liderliğinde, bu kötü günlerin en az zararla atlatılacağından hiçbir vatandaşımız şüphe duymasın. Yaşadığımız bu kötü günlerde belediyelerimize verilen bu imkan 83 milyon vatandaşımıza yönelik bir hizmettir. Edirneli hemşehrilerim ve tüm vatandaşlarımız müsterih olsunlar, Cumhurbaşkanımızın ve Sağlık Bakanımızın tavsiyelerine harfiyen uysunlar. Bu dönemi de inşallah devletimiz ve milletimizle hep birlikte atlatacağız.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu