EkonomiSiyaset

Gaytancıoğlu: “Tekelleştirdiğiniz büyük marketleri hedef göstererek bu işin altından kalkamazsınız”

Tarım Kredi Kooperatiflerinin çiftçiye haciz gönderip traktörlerini, tarlalarını ellerinden alırken şimdi de marketçiliğe soyunduğunu ifade eden Doç. Dr. Gaytancıoğlu, “Market fiyatları vatandaş için değil sarayda yaşayanlar için uygun” dedi

TBMM’de söz alan Doç. Dr. Gaytancıoğlu “AKP Genel Başkanı market gezip “Fiyatlar uygun.” demiş. Sarayda yaşayıp mango kurutanlar için fiyatlar uygun. Sorun fiyatların vatandaş için uygun olmaması” şeklinde konuştur.

Tarım Kredi Kooperatiflerinin çiftçiye haciz gönderip traktörlerini, tarlalarını ellerinden alırken şimdi de marketçiliğe soyunduğunu ifade eden Doç. Dr. Gaytancıoğlu sözlerini “Fiyatlar ucuz olsa, vatandaşa faydası olsa yanmayız. Büyüttüğünüz, küçük esnafı ezmelerini keyifle izlediğiniz, binlerce dükkân kapanırken görmezden geldiğiniz, tekelleştirdiğiniz büyük marketleri, hedef yaparak bu işin altından kalkamazsınız” şeklinde sürdürdü.

Artan maliyetlere dikkat çeken CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu sözlerini şu şekilde tamamladı: “Çiftçiyi tarladan, üretimden kopardınız, hakkını vermediniz, hakkını yediniz, yedirdiniz. Allah için AKP’den biri gelip Genel Başkanlarına yüzde 200’den fazla zamlanan gübre fiyatlarını anlatsın. Bugün vatandaş evine bir şey alamıyorsa, fiyatlar ateş pahasıysa bunun sorumlusu yanlış tarım politikaları ve gübreye, ilaca, tohuma, yeme, mazota zam yapanlardır. Mazota, elektriğe bu zamları yapanlar yiğitse ben yaptım deyip ortaya çıksın.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu