Genel

Öğrenci velileri okul önlerindeki kaldırım işgallerine çözüm istiyor!

Keşan’daki hatalı parklara okul önündeki kaldırıma boylu boyunca çıkarak park eden sürücülerin sorumsuzluğu eklendi. Okuldan çıkan çocukların hayatıyla oynayan sürücüler, gün boyu araçlarını burada bekletti.

Keşan’da hatalı parklar artık görmeye alıştığımız bir konu oldu. Şehrin en işlek caddelerinden, ara sokaklara kadar neredeyse her alana yapılan uygunsuz parklar listesine bir yenisi daha Cumhuriyet Caddesi’nde eklendi. Ahmet Yenice İlköğretim Okulu’nun giriş kapısın önünde bulunan kaldırıma, günün erken saatlerinde bir araç park etti. Dört tekerleği ile birlikte başta öğrenciler olmak üzere diğer vatandaşlar tarafından da kullanılan kaldırımda bulunan aracı gören bir başka araç şoförü de aynı hatayı tekrar etti.


Öğrencilerin güvenli bir şekilde servislerinden inerek okullarına girişlerini sağlayan alana park eden sürücüler öğrencilerin yolda yürümek zorunda kalmalarına neden oldu.
İki aracın da kaldırımın tam üstünde olması sebebiyle, o bölgeyi geçmek isteyen vatandaşlar taşıtların kullandığı yola inerek yürümek zorunda kalan yayalar söylenerek yollarına devam ederken, çevrede bulunan vatandaş ve esnaf neredeyse her gün yaşanan bu sorunun bu kadarla kalmadığını söyledi.Diğer araçların kaldırımları bütünüyle işgal ettiğini ve artık bazı kaldırımların tamamen kullanılamaz hale geldiğini belirten vatandaşlar, kaldırım üstüne çıkıp depo kapısı önüne park eden sorumsuz sürücülerin araçlarını işaret ederek, “Bu artık her gün yaşanıyor. Araçtan inen sürücüye ‘yapma’ desek de yeterli olmuyor” derken ‘Beş dakika sonra geleceğim’ diyerek giden kişilerin bütün gün boyunca araçlarını oldukları yerde bıraktıklarını söyledi.
Polisler tarafından her gün denetlenen caddede bir türlü düzenin sağlanamadığını belirten çevre halkı, konuya bir çözüm beklediklerini söyledi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu