Genel

Gaytancıoğlu: “PCR testlerinin fiyatları turistleri caydırıyor”

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, ülkemize gelmek isteyen turistler için Sağlık Bakanlığının sınır kapılarında hızlı, güvenli ve ucuz PCR testlerini kullanmaya başlaması gerektiğini belirtti.

Konuya ilişkin TBMM’de bir açıklama yapan Doç. Dr. Gaytancıoğlu “Seçim bölgem olan Edirne ekonomisinde turizmin önemli bir ağırlığı vardır. Oysa, pandemi başladığından bu yana doğru dürüst yurt dışından misafirlerimiz gelmemektedir. PCR testlerinin fiyatları bu turistleri caydırmaktadır. Her ne kadar paramızı pul etmiş olsanız da turistler PCR testlerinin ücretleri nedeniyle gelmemektedir. Bu insanların ülkemize gelmesi en çok esnafımıza yarar sağlayacaktır. Pandemi boyunca hiçbir işe yarar yardımda bulunmadığınız esnaf nefes alacaktır” dedi.

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu iktidarın Almanya’dan Rusya’ya ülke ülke turist aradığını ancak sınır komşularından gelmek isteyenler için kolaylaştırıcı bir işlem yapmadığını ifade etti.

Doç. Dr. Gaytancıoğlu açıklamasının sonunda şunları söyledi: “Bir buçuk yıldır bu konuda hiçbir adım atmayan bir iktidar var. Almanya’dan Rusya’ya kapı kapı dolaşıp ‘Bize turist gönderin.’ diyen AKP, sınır komşumuz olan Bulgar ve Yunan turistlerin ülkemize daha kolay gelmesi için bir adım atmamıştır.

Acil olarak, Sağlık Bakanlığı, sınır kapılarında kullanılmak üzere hızlı, güvenilir ve ucuz test kitlerini devreye almalı, Edirne’mize ve diğer sınır şehirlerine gelmek isteyenlere kolaylık sağlamalıdır.”

Reklam

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu